Ovidiu Anton, laureat rumuńskich Krajowych Eliminacji 2016 wraca do gry? Artysta wystąpi w półfinale konkursu Selecția Națională, który odbędzie się w niedzielę, 26 lutego. Do współpracy ponownie zaprosił zespół ANTON, z którym z piosenką Moment of Silence wywalczył zwycięstwo w narodowych preselekcjach 2016.

Ubiegłoroczna dyskwalifikacja Rumunii z 61. Konkursu Piosenki Eurowizji odebrała Ovidiu Anton, zwycięscy Selecția Națională 2016, wystąpienia na deskach sceny muzycznej konkursu. Artysta potwierdza ponowny udział w Krajowych Eliminacjach, lecz nie zostało potwierdzone czy w charakterze gościa specjalnego show czy jego półfinalisty.

Ovidiu odniósł się do odniesień prasowych słowami:
Cieszę się, że mogę uczestniczyć w narodowym koncercie wyboru reprezentanta Rumunii do Konkursu Eurowizji 2017. Na scenie pojawię się wraz z moim zespołem ANTON. Robię to przede wszystkim dla fanów Eurowizji, którzy wspierali mnie rok temu jak i dla wszystkich Rumunów, którzy byli wtedy ze mną. Zaśpiewamy kilka nowych piosenek nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie pół roku. ANTON pnie do przodu! – oznajmił zwycięzca ubiegłorocznych rumuńskich preselekcji.

Po raz pierwszy w historii, o półfinałowym składzie artystów w Selecția Națională zadecyduje JURY. Wykonają oni swoje utwory w zapełnionym publicznością studio TVR w piątek 27, sobotę 28 i niedzielę 29 stycznia. Nagrania zostaną upublicznione między 5 a 11 lutego na kanale 2 TVR TVR HD oraz TVR International. Dzięki temu poznamy szczęśliwą piętnastkę narodowych selekcji. Półfinał odbędzie się dnia 26 lutego 2017 roku a wielki finał Selecția Națională tydzień później, 5 marca. Zwycięzca wyłoniony zostanie drogą televotingu.

Pozostało niespełna siedem dni na zgłoszenie rumuńskiemu nadawcy telewizyjnemu TVR, chęci uczestnictwa w krajowym konkursie. 22 stycznia stacja rozpocznie pracę nad przedstawieniem JURY nadesłanych propozycji muzycznych jak i podaniem do wiadomości obszerniejszych informacji co do organizacji narodowych Selecția Națională.

Rumuńscy fani Konkursy Piosenki Eurowizji już teraz typują swoich faworytów do wzięcia udziału w narodowych selekcjach. Na kanale youtube znaleźć można mnóstwo materiałów nadesłanych przez słuchaczy, którzy z niecierpliwością czekają na zakończenie okresu rekrutacji jak i podanie do informacji półfinałowej piętnastki.

źródła: eurovision.tvr.ro, własne
zdjęcie: scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net