Przed nami drugi odcinek ćwierćfinałowy Pabandom iš naujo, czyli litewskich preselekcji do Eurowizji 2020. Co nas czeka tym razem?

Machina litewskich preselekcji rozkręciła się na dobre. W zeszłym tygodniu poznaliśmy pierwszą szóstkę półfinalistów. Są to: Baltos Varnos, Petunija, Andy Vaic, Meandi, Monika Marija i Gabrielius Vagelis. Dziś na scenie zaprezentuje się kolejna dwunastka artystów, a do dalszego etapu przejdzie połowa z nich.

Eurowizja 2020, Litwa: kto wystąpi w drugim odcinku selekcji?

W dzisiejszym odcinku Pabandom iš naujo wystąpią:

 • Rūta LoopWe Came from the Sun
 • SoliarisBreath
 • Kristina JureMy Sound of Silence
 • Alen ChiccoSomewhere Out There
 • IndrayaYou and I
 • Germanas SkorisChemistry
 • Viktorija MiškūnaitėThe Ocean
 • AntturiI Gotta Do
 • AbrokenlegElectric Boy
 • TwosomePlaya
 • MoniquéMake Me Human
 • Voldemars PetersonsWings of Freedom

Eurowizja 2020, Litwa: co wiemy o artystach z drugiego ćwierćfinału Pabandom iš naujo?

Ten odcinek jest pełen artystów, którzy, niejako zgodnie z tytułem tegorocznych selekcji, zdecydowali się na powrót do walki o reprezentowanie Litwy na Eurowizji. Rūta Loop jest doskonale znana fanom litewskich preselekcji. Brała w nich udział w 2018 roku. Jej muzyka to połączenie popu i elektroniki. Do preselekcyjnej stawki powraca także zespół Soliaris, któremu w zeszłym roku nie udało się przejść rundy ćwierćfinałowej. Kristina Jure to finalistka zeszłorocznej edycji litewskiego X Factora. Oprócz śpiewu jej pasją jest… piłka nożna. Następnym powracającym artystą jest Alen Chicco. Jego kontrowersyjny image wzbudził niemałe emocje wśród widzów oglądających ubiegłoroczne selekcje na Litwie. Uważni fani Eurowizji pamiętają też pewnie Indrayę, która brała udział w eliminacjach litewskich w 2009 roku. Germanas Skoris to wokalista, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Współpracował m.in. z Eweliną Saszenko (ESC Litwa 2011).

Miłośników opery ucieszy obecność w stawce Viktoriji Miškūnaitė. Ta 37-letnia artystka na co dzień jest solistką w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu. Antturi to kolejny uczestnik, który swoją karierę muzyczną zaczynał w talent show X Factor. Swoją muzykę określa jako połączenie folku, popu i r’n’b. Trio Abrokenleg to powiew świeżości na litewskiej scenie muzycznej. W swojej twórczości łączą elementy popu, awangardy i elektroniki. Grupa Twosome również gościła już na selekcyjnej scenie i to dwa razy – w 2018 i 2019 roku. Czy w ich przypadku sprawdzi się powiedzenie „do trzech razy sztuka”? Monika Pundziūtė czyli Monique mimo młodego wieku ma już dość bogate doświadczenie na scenie muzycznej. W 2015 roku zwyciężyła w programie X Factor, ma na koncie kilka nagród muzycznych oraz współpracę między innymi z Vaidasem Baumilą (ESC Litwa 2015). Voldemars Petersons również uczestniczył już w litewskich selekcjach – w zeszłym roku. Czy powrót okaże się dla niego szczęśliwy?

Drugi odcinek Pabandom iš naujo już dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego w telewizji LRT oraz online TUTAJ.

Źródło: facebook.com, instagram.com, delfi.lt, eurodiena.lt, lrt.lt
Foto: 15min.lt