Jutro o tej porze znać już będziemy nowego reprezentanta Polski na Eurowizji Junior! Dziś w holu TVP odbyły się próby techniczne przed niedzielnym Koncertem Krajowych Eliminacji! 

Próby techniczne przed finałem preselekcji narodowych rozpoczęły się dziś o 15:00, a młodzi wykonawcy po raz pierwszy mieli okazję przećwiczyć swoje występy na scenie, ustawionej w holu siedziby Telewizji Polskiej. Układ sceny jest niemal identyczny jak ten z ubiegłego roku, gdzie po lewej stronie znajdzie się stanowisko dla trzech jurorów (Orzech, Schroeder, Lipka), a po prawej coś w rodzaju windy, z której wychodzić będą wykonawcy. Każdy występ udekorowany będzie kolorowymi wizualizacjami, które w pełni zaprezentowane zostaną jutro podczas próby generalnej. Przed każdym utworem obejrzymy pocztówkę przygotowaną przez TVP – bohaterami krótkich filmików będą sami uczestnicy selekcji, którzy opowiedzą o swoich piosenkach oraz przedstawią ich twórców. Sama grafika i logo preselekcji będą ściśle związane z kolorowym logotypem Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w Gruzji.

ASMki (fot. Maciej Błażewicz)
Monika Urbanowicz (fot. Maciej Błażewicz)
Maya & Marcel (fot. M. Błażewicz)

Wszyscy kandydaci bardzo profesjonalnie przygotowali się do swoich występów i świetnie wypadli na scenie, więc niedzielne show będzie bardzo ciekawe i różnorodne. Stawkę otworzy kwartet ASMki z nieco buntowniczą piosenką Pod prąd. Wokalistkom towarzyszyć będą na scenie dwie tancerki. Cała szóstka wspólnie wykona nieskomplikowaną choreografię. Po nich na scenę wkroczy Monika Urbanowicz, która wykona część utworu Płomień Miłości po angielsku. Wokalistka zaśpiewa i zatańczy z dwiema tancerkami. Trzeci w kolejności będzie duet Maya & Marcel i ich ballada Tacy sami. Świetne wokale uzupełniono parą, która na scenie wykona mały pokaz baletowy. Z numerem czwartym wystąpi boyband WAMWAY złożony z pięciu chłopców. Zaśpiewają oni utwór Jesteś mym marzeniem, a dodatkowo wykonają choreografię – wypadają na scenie bardzo dobrze i zapewne zdobędą serca wielu młodych widzów konkursu. Pozycja piąta w konkursie to Tomek Bao, którego piosenkę Pochodnie skomponowali twórcy z USA i Kanady. Tomek wystąpi w żółtej marynarce, a na scenie towarzyszyć mu będzie kwartet taneczny z choreografią autorstwa Agustina Egurroli.

WAMWAY (fot. M. Błażewicz)
Tomek Bao (fot. M. Błażewicz)
Dominika Ptak (fot. M. Błażewicz)
Natalia Wawrzyńczyk (fot. M. Błażewicz)

Popularny choreograf stoi też za układem tanecznym czterech dziewcząt do ballady Anioły w wykonaniu Dominiki Ptak, znanej z udziału w ubiegłorocznych selekcjach oraz w tegorocznym Opolu. To właśnie ona wystąpi jutro na scenie jako szósta. Po niej pojawi się Natalia Wawrzyńczyk z Nie jesteś sam. Wokalistka w różowym stroju zaprezentuje siłę swojego głosu, a razem z nią na scenie wystąpią dwie pary, które przygotowały krótkie układy tańca towarzyskiego. Tylko dwóch wykonawców postawiło na solowe występy, bez tancerzy. Staś Kukulski, najmłodszy uczestnik selekcji, wystąpi sam, oświetlony czerwonymi wizualizacjami. Elegancko ubrany chłopczyk wykona To co żyje w nas. Po nim na scenę wkroczy pełna wdzięku Alicja Rega w długiej sukni. Wokalistka, pomimo niedyspozycji głosowej, brawurowo odśpiewała balladę Mój dom. Na koniec stawki usłyszymy i zobaczymy zwariowaną Ulę Kowalską z dwiema tancerkami. Wokalistka zaśpiewa Jestem jaka jestem.

Staś Kukulski (fot. M. Błażewicz)
Alicja Rega (fot. M. Błażewicz)
Ula Kowalska (fot. M. Błażewicz)

Próbom przyglądali się m.in. Piotr Rubik, Olivia Wieczorek czy Rafał Brzozowski. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2016 wykona z prowadzącym show (Rafałem Brzozowskim) dobrze znany wszystkim utwór. Jaki? Na razie tego nie zdradzimy, ale na pewno ten występ Was zaskoczy! Warto dodać, że po każdym występie konkursowym uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać komentarzy jurorów. Jutro podczas próby generalnej, która rusza o 11:00, TVP zdradzi kolejne szczegóły przebiegu show i dowiemy się, kto jeszcze wystąpi na scenie!

1 KOMENTARZ