Margaret

Ania Wyszkoni, Marcin Kusy i Margaret będą wspólnie z widzami decydować kto powinien reprezentować Polskę podczas Eurowizji Junior 2016!

Laureatka 2. miejsca podczas polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie oraz reprezentantka OGAE Polska podczas konkursu OGAE Second Chance 2016 – Margaret – została trzecim członkiem komisji jurorskiej, która w 50% decydować będzie o tym, kto zostanie nowym reprezentantem Polski podczas Eurowizji Junior 2016 na Malcie! Przypomnijmy, że w jury będą też Anna Wyszkoni oraz Marcin Kusy. Zarówno Anna jak i Margaret przygotowały też dla widzów telewizyjnej Jedynki muzyczną niespodziankę, którą zaprezentują podczas finału narodowego 15 października.

Margaret starała się o reprezentowanie Polski w Sztokholmie z utworem „Cool me down”. W głosowaniu widzów zdobyła 24,72% głosów i 2. miejsce, pokonując m.in. Edytę Górniak. Jej preselekcyjny utwór został bardzo ciepło przyjęty przez fanów Eurowizji zza granicy, często grany był w sztokholmskim Euroclubie, a wokalistka miała okazję parokrotnie zaśpiewać go podczas różnych imprez muzycznych w Szwecji. Co ciekawe, ostatnio jeden z uczestników szwedzkiego „Idola” wykonywał tę piosenkę podczas programu na żywo. Zgodnie z wynikami głosowania członków OGAE Polska, „Cool me down” zostało wysłane na coroczny plebiscyt na najlepszą piosenkę preselekcyjną i jest jednym z faworytów do wygranej!

Finał narodowy do Eurowizji Junior 2016 zaplanowano na 15 października na 17:30. Polska wraca do eurowizyjnej rywalizacji po ponad 10 latach przerwy. Będzie to trzeci udział Polaków w tym konkursie i mamy nadzieję, że nie ostatni!

Źródło: TVP, fot.: Maciej Mazański