Dziś wieczorem zobaczymy 5 odcinek preselekcji litewskich Eurovizijos Atranka. Będzie to początek drugiego etapu wyboru reprezentanta Litwy.

Telewizja LRT rozpoczyna drugi etap swoich selekcji. Oznacza to, że nie usłyszymy już nowych utworów, a widzowie i jury będą mieli możliwość głosowania na te, które poznaliśmy podczas poprzednich koncertów.

Dziś na scenie zaprezentują się:

1. E.G.O.My story
2. Benas MalakauskasRolling
3. OtreyaLast two weeks
4. Edgaras LubysCould it be?
5. Milda Martinkėnaitė & Saulenė ChlevickaitėPaperheart
6. Ieva ZasimauskaitėYou saved me
7. Gytis IvanauskasGet Frighten
8. Valdas LackoIts so unfair
9. PaulaLet u go
10. GražvydasPaint the sky blue
11. FusedmarcRain of revolution
12. Gabrielius VagelisFeel myself free

Ten odcinek preselekcji, tak, jak wszystkie poprzednie nagrany został wcześniej, dlatego znamy już wyniki głosowania jurorów. Najwięcej punktów otrzymali od nich Ieva Zasimauskaitė, Fusedmarc i Edgaras Lubys. Natomiast groźba pożegnania z selekcjami wisi nad E.G.O., Valdasem Lacko oraz duetem Milda Martinkėnaitė & Saulenė Chlevickaitė. Teraz wszystko w rękach widzów – o tym, kto ostatecznie pożegna się z marzeniami o wyjeździe na Eurowizję zadecydują właśnie oni.

Dzisiejszy koncert będzie można zobaczyć TUTAJ. Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00 czasu polskiego.

UPDATE: Do następnego etapu zakwalifikowali się: E.G.O., Edgaras Lubys, Gytis Ivanauskas, Ieva Zasimauskaitė, Paula, Gražvydas, Fusedmarc i Gabrielius Vagelis. 

Źródło: esctoday.com, eurodiena.lt
Foto: raudonaskilimas.tv3.lt

1 KOMENTARZ

  1. No i znowu Litwa chce zarobić na smsach 🙂 . Maraton wielu koncertów, oczywiście każdy z głosowaniem widzów, smsy oczywiście kosztują 🙂 . No, ale przynajmniej chyba w tym roku jest to nieco lepiej zorganizowane (ogólnie). Ale nie ma to wielkiego sensu, pod względem muzycznym i eurowizyjnym – wybiorą jakąś piosenkę, która np. przepadnie w półfinale i tyle będzie z tej promocji Litwy…

    Litewskich piosenek nie znam jeszcze (i nie poznam aż do ich finału, bo oglądam tylko finały, lub słucham raczej tylko finałowych utworów), ale wyjątek uczyniłem dla utworu autorstwa Aminaty. Nie wiem na razie, czy na Litwie jest coś lepszego w ich tegorocznych preselekcjach, ale ta konkretna piosenka mogłaby coś osiągnąć, coś więcej, niż choćby tylko awans do finału i np. dwudzieste któreś miejsce 🙂 . No i wyróżniłaby się na tle tych wszystkich euroballad i europopu – jak zresztą każdy eurowizyjny utwór, z którym ma coś wspólnego ta pani z Łotwy – Aminata.