Niedziela nie będzie nudna! Już wieczorem pierwszy półfinał Selectia Nationala. Rumunia zmieniła zasady preselekcji, by jeszcze bardziej efektywnie poszukiwać właściwy utwór na Eurowizję.

Do tegorocznego Selectia Nationala zgłoszono aż 126 utworów. 24 z nich zabrzmi podczas obu koncertów półfinałowych, które będą odbywały się w odstępie dwóch tygodni. Który artysta „spełni swoje marzenia”? (tak brzmi slogan tegorocznych preselekcji)

W pierwszym półfinale zmierzą się:

 1. TrooperDestin
 2. BerniceyaThe Call: Dynasty of Love
 3. Ommieh & AnakrisezRock This Way
 4. Teodora DinuSkyscaper
 5. Dya & Lucian ColarezaWithout You (Sin Ti)
 6. NicolaWeight of the World
 7. SteamThe Way It Goes
 8. VaidaUnderground
 9. Claudiu MireaWe Are the Ones
 10. The FourSong of My Heart
 11. Bella SantiagoArmy of Love

Więcej na ich temat przeczytasz tutaj:

Oto półfinaliści Selecţia Naţională 2019 – cz. 1

Gościem specjalnym półfinału będzie m.in. 15-letnia wokalistka i vloggerka Iuliana Beregoi, która będzie miała swoje pięć minut, by zaprezentować swój repertuar podczas gdy widzowie będą głosować na swoich ulubieńców. Nie więcej niż pięciu finalistów wybierze panel ekspercki, a jednego extra wśród pozostałych uczestników wskaże głosowanie. Widzowie będą mieli na to 30 minut, podobnie jak jury obecne w studio w składzie: Adi Cristescu, Mihai Georgescu (Miţă), Crina Mardare, Andy Platon oraz Mugurel Vrabete.

Koncert poprowadzą konferansjerzy Cerbul de Aur, czyli Aurelian Temisan oraz Ilinca Avram. Transmisja z Iasi rozpoczyna się o 20:00 (czasu polskiego) i będzie ją można śledzić na kanałach telewizji TVR 1, TVR International, TVR i TVR + Mołdawia oraz w internecie, na stronie TVRplus TUTAJ lub TUTAJ.

Źródło: eurovision.tvr.ro