Ważna informacja dla fanów Eurowizji – już w czwartek rusza sprzedaż pierwszej puli biletów na półfinały, finał oraz próby eurowizyjne w Sztokholmie! Nie można tego przegapić!

Organizatorzy Eurowizji 2016 (EBU/SVT) ogłosili, że pierwsza pula biletów na konkurs w Sztokholmie trafi do sprzedaży w czwartek od godziny 10:00 i dostępna będzie za pośrednictwem strony AXS.com. Dostępne będą wejściówki na wszystkie elementy show, tj.:

  • I półfinał – próba jurorska – 9 maja o 21:00
  • I półfinał – próba familijna – 10 maja o 15:00
  • I półfinał – na żywo – 10 maja o 21:00
  • II półfinał – próba jurorska – 11 maja o 21:00
  • II półfinał – próba familijna – 12 maja o 15:00
  • II półfinał – na żywo – 12 maja o 21:00
  • finał – próba jurorska – 13 maja o 21:00
  • finał – próba familijna – 14 maja o 13:00
  • finał – na żywo – 14 maja o 21:00

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, ceny mają się rozpoczynać już od 11 euro, co ma zachęcić jeszcze większą rzeszę fanów do skorzystania z oferty i śledzenia show w Globen Arena. Producenci sugerują, że bilety na Eurowizję 2016 mogą być też świetnym prezentem pod choinkę. Ponieważ organizatorzy spodziewają się ogromnego zainteresowania, wprowadzono limity kupna biletów przez jednego użytkownika portalu AXS.com – jedna osoba może kupić maksymalnie 10 biletów na półfinał (15 biletów na próby półfinału) i 4 bilety na finał (8 biletów na próby finału). Pierwsza pula biletów na Eurowizję 2015 w Wiedniu rozeszła się w ciągu 20 minut, więc warto pamiętać o terminie rozpoczęcia sprzedaży i odpowiednio przygotować się do zakupu.

O czym należy pamiętać? Warto już wcześniej zarejestrować się na portalu AXS.com (można to zrobić pobierając dane z Facebooka), a w czwartek odwiedzić stronę już o 9:30 bo na 30 minut przed rozpoczęciem sprzedaży portal uruchomi specjalną „poczekalnię”, która będzie dostępna jako opcja „Go to Waiting Room” po zalogowaniu. Osoby, które znajdą się w poczekalni będą miały pierwszeństwo zakupienia biletów, jednak samo przyłączenie się do kolejki i tak nie gwarantuje tego, że uda nam się zdobyć bilety. Bardzo ważne jest, by w trakcie pobytu w „Waiting Room” nie odświeżać strony, gdyż będzie się ona aktualizować samodzielnie, a w momencie, gdy bilety będą już dostępne, proces sprzedaży rozpocznie się automatycznie i użytkownik zostanie poproszony o wybór imprezy oraz kategorii miejsc, które chce kupić. Po wyborze odpowiednich biletów system wyświetli pełną kwotę, jaką należy zapłacić. Jeśli odrzucimy tę ofertę, zostanie przesunięci na koniec kolejki, co będzie zapewne równoznaczne z tym, że biletów w czwartek nie kupimy.

Krótki film instruktażowy przygotowany przez AXS.com dostępny jest poniżej:

Uwaga! Portal Eurowizja.org jedynie informuje o możliwości zakupienia biletów na Konkurs Piosenki Eurowizji 2016 i nie ponosi odpowiedzialności za przebieg procesu sprzedaży. 

Źródło: EBU/SVT, AXS.com, fot.: b-3g.com (Globen Arena)