Pierwsze reakcje zagranicznych fanów na „Nie zapomnij”

0
6962

Rosja jest aktualnym faworytem do wygranej – tak twierdzą eurowizyjni YouTuberzy. Jak radzi sobie Polska i jak wypada na tle znanych już utworów Eurowizji Junior 2016?

Fani Eurowizji kochają rankingi, głosowania i typowania, a od paru lat stałym elementem sezonu preselekcyjnego są tzw. „topki” czyli krótkie filmiki prezentujące skrót wybranych już piosenek, uszeregowanych w kolejności od najgorszej do najlepszej, oczywiście według uznania autora danego montażu. Oczywiście, każdy fan ma swój gust, ale warto porównać takie zestawienia i sprawdzić, jak YouTuberzy zareagowali na wczorajsze wyniki polskich preselekcji. Przypomnijmy, że widzowie i jurorzy zdecydowali wczoraj iż Polską reprezentantką na Eurowizję Junior będzie Olivia Wieczorek z utworem „Nie zapomnij”.

Biorąc pod uwagę 20 „topek”, które od wczoraj zawierają już polski utwór, to aktualnie Polska znajduje się na 7. miejscu z 89 punktami. W topkach znajduje się aktualnie 12 piosenek, więc tym z miejsc 11-12. daliśmy zero punktów, a czołowej dziesiątce przydzieliliśmy punkty w skali eurowizyjnej. Zaraz nad Olivią znajduje się reprezentantka Australii – Alexa Curtis (97 punktów), a za Polką trio z Holandii – Kisses (85 punktów).

Zdecydowanym faworytem nadal jest Rosja, która zaliczyła najwyższe miejsce w wielu zestawieniach i ma łącznie 174 punkty. Drugie miejsce zajmuje Macedonia (150 punktów), a trzecie Bułgaria (117 punktów). Pełne zestawienie poniżej:

 1. Rosja, 174 punkty
 2. Macedonia, 150 punktów
 3. Bułgaria, 117 punktów
 4. Serbia, 112 punktów
 5. Włochy, 110 punktów
 6. Australia, 97 punktów
 7. Polska, 89 punktów
 8. Holandia, 85 punktów
 9. Białoruś, 78 punktów
 10. Ukraina, 68 punktów
 11. Albania, 52 punkty
 12. Cypr, 28 punktów

Docelowo w Eurowizji Junior 2016 weźmie udział 17 państw, pięć piosenek (Irlandia, Izrael, Armenia, Gruzja i Malta) nie zostało jeszcze opublikowanych. Pełną stawkę poznamy dopiero po 6 listopada, bo wtedy swój finał narodowy planuje Irlandia.

Studyjna wersja „Nie zapomnij” Olivii Wieczorek, która została opublikowana na YouTube 6 dni temu, ma już ponad 146 tys. odtworzeń, tym samym zdecydowanie pokonuje wszystkie teledyski i występy do tegorocznych piosenek, które zostały już umieszczony na oficjalnym kanale Eurowizji Junior na YouTube. Z Olivią mierzyć się może jedynie reprezentantka Macedonii, której teledysk opublikowano 5 dni temu i ma już ponad 133 tys. odtworzeń. Na trzecim miejscu jest Bułgaria z 116 tys. odtworzeń do tej pory.

Na oficjalnej stronie JuniorEurovision.tv oraz na oficjalnym kanale YouTube polskiej propozycji jeszcze nie ma, więc można się spodziewać, że popularność „Nie zapomnij” jeszcze wzrośnie, gdy takowe nagranie tam trafi. Wszystkie występy z wczorajszego finału narodowego dostępne są już na oficjalnej stronie Telewizji Polskiej – TUTAJ. Dziś TVP ABC pokaże powtórkę wczorajszego show – kto nie oglądał, zapraszamy dziś o 21:45.

Źródło: YouTube, fot.: J.Bogacz/TVP