Szansa na sukces to program, który dał możliwość zaistnienia wielu gwiazdom naszej rodzimej sceny muzycznej. Teraz pora na dzieci! Zakończył się właśnie pierwszy z czterech odcinków tego programu, który w tym roku będzie spełniał rolę polskich preselekcji do Eurowizji dla Dzieci 2019.

W pierwszym, powakacyjnym odcinku Szansy na sukces wzięło udział siedmiu uczestników – dwaj chłopcy i pięć dziewczynek. Wszyscy zaprezentowali swoje interpretacje utworów z repertuaru Majki Jeżowskiej. Byli to (według kolejności występów):

  1. Swietłana Boguska „Laleczka z saskiej porcelany”
  2. Nikola Fiedor „Od rana mam dobry humor”
  3. Piotr Klima „A ja wolę moją mamę”
  4. Zosia Szuca „Najpiękniejsza w klasie”
  5. Amelia Kurantowicz „Margarita”
  6. Maja Mazurek „Wszystkie dzieci nasze są”
  7. Maciej Golian „Na raz, na dwa”
Majka Jeżowska z uczestnikami pierwszego odcinka „Szansy na sukces”. Nikola Fiedor, zwyciężczyni pierwszego odcinka jest pierwsza od lewej.

Krótki spis osiągnięć wszystkich uczestników programu zaprezentowaliśmy kilka dni temu w tym artykule.

Serce Majki Jeżowskiej i jej zespołu zdobyła Nikola Fiedor i to ona będzie jednym z trójki uczestników, którzy zaprezentują się 29 września podczas wielkiego finału i powalczą o bilet do Gliwic, gdzie odbędzie się pierwsza polska Eurowizja dla Dzieci. Wyróżnienia otrzymały: Zosia Szuca oraz Maja Mazurek.

Eurowizja Junior 2019. Gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Eurowizja Junior 2019 będzie siedemnastą edycją tego przedsięwzięcia dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

Do tej pory swoich przedstawicieli na tegoroczną edycję imprezy wyłoniło siedem krajów: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Hiszpania (Melani García), Ukraina (Sophy Ivy z utworem Коли здається (Koli zdajetsja)), Malta (Eliana Gomez Blanco) oraz Australia (Jordan Anthony). Konkursowe piosenki opublikowały telewizje:  z Holandii, Armenii oraz Białorusi. Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel.

Źródło i foto: TVP

4 KOMENTARZE