O czym powinni pamiętać kompozytorzy?

W grudniu dowiedzieliśmy się, że to Diana Hajiyeva będzie reprezentowała Azerbejdżan na Konkursie Piosenki Eurowizji 2017. Teraz Ictimai dało zielone światło wszystkim twórcom muzycznym i czeka na ich propozycje utworów. Chętne osoby są proszone o wysłanie na adres mailowy eurovision2017@itv.az zgłoszenia. Powinny one załączyć w nim wersję audio piosenki, jej słowa oraz podać swoje podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, adres, datę i miejsce urodzenia). Propozycja musi być zgodna z eurowizyjnym regulaminem. Termin upływa 10 lutego. Nie ma żadnych ograniczeń co do narodowości kompozytora.

Czy po raz kolejny możemy spodziewać się szwedzkiej piosenki? Czy jednak tym razem Azerbejdżan postawi na rodzimą kompozycję? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni. W jednym z wywiadów Diana Hajiyeva zdradziła mediom, iż wierzy, że zostanie jej zaproponowany utwór, który nie będzie daleki od jej własnego stylu muzycznego. Ma też nadzieję na wypracowanie z azerskim nadawcą kompromisu co do jej eurowizyjnego występu.

Dla przypomnienia – artystka wystąpi w azerskich barwach podczas pierwszej połowy pierwszego półfinału, który odbędzie się 9 maja. Jej poprzedniczka, Samra Rahimli, uplasowała się na 17. miejscu w finale 61. Konkursu Piosenki Eurowizji.

 

Źródło: itv.az, trend.az, wiwibloggs.com, eurovision.tv
Zdjęcie: screenshot z teledysku Dihaj – „Gecələr Keçir”

1 KOMENTARZ