Sylwester 2018 zbliża się wielkimi krokami. Wielu wykonawców tego dnia powita Nowy Rok w pracy, uświetniając swym występem koncerty sylwestrowe. Wśród artystów, którzy pojawią się na imprezach przygotowywanych przez stacje telewizyjne, znajdzie się wielu byłych reprezentantów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Gdzie ich szukać?

Jak co roku, koncerty sylwestrowe organizują trzy największe stacje telewizyjne w Polsce: komercyjne TVN i Polsat oraz nadawca publiczny, czyli Telewizja Polska. Każda z nich starała się zakontraktować występ największych gwiazd muzycznych, by zapewnić widzom niepowtarzalne widowisko i przyciągnąć jak największą liczbę odbiorców. Wszystkie trzy widowiska zapowiadają się niezwykle atrakcyjne m.in. dla fanów Eurowizji, ponieważ na każdym z nich wystąpią wykonawcy mający w swoim dorobku występ na eurowizyjnej scenie.

Sylwester 2018 w TVN – Warszawa

W Warszawie odbędzie się koncert „Warszawa Stolica Sylwestra”, którego organizatorem jest TVN. W stolicy Nowy Rok powita Edyta Górniak, pierwsza polska reprezentantka na Eurowizji. Jak co roku, piosenkarka z pewnością i tym razem zaprezentuje widzom swój eurowizyjny przebój To nie ja!, z którym prawie 25 lat temu wywalczyła drugie miejsce w Dublinie. Jej występ na warszawskim koncercie sylwestrowym zapewnie nie jest przypadkiem, ponieważ w tym roku artystka brała udział w nagraniach programu TVN Agent – Gwiazdy.

W koncercie sylwestrowym stacji TVN wystąpi również m.in. Andrzej „Piasek” Piaseczny, reprezentant Polski na Eurowizji 2001. Choć z pewnością nie zaśpiewa piosenki 2 Long, po cichu liczymy, że pojawi się na scenie w futrze. Atrakcji dostarczy też zapewne zespół Blue Café, który bronił naszych barw podczas konkursu w 2004 roku z poprzednią wokalistką, Tatianą Okupnik.

Stołeczną publiczność tuż przed północą rozgrzeją również m.in.: zespoły Wilki i IRA, które wystąpiły podczas eliminacji do Eurowizji 2003, Małgorzata OstrowskaAnna Wyszkoni, uczestniczące w selekcjach do konkursu w 2004, a także Sławek Uniatowski, znany z udziału w Piosence dla Europy 2006.

Sylwester 2018 w telewizji Polsat – Chorzów

Co czeka widzów Polsatu? W koncercie „Sylwestrowa moc przebojów” organizowanych w Chorzowie wystąpią jedni z najbardziej „utytułowanych” eurowizyjnie reprezentantów Polski. Na scenie pojawi się m.in. Michał Wiśniewski, dwukrotny przedstawiciel naszego kraju w konkursie. W 2003 roku wraz ze swym zespołem Ich Troje zajął siódme miejsce, do dziś będące drugim najwyższym miejscem zajętym przez reprezentanta TVP na Eurowizji.

Podczas koncertu sylwestrowego w Polsacie zaprezentuje się także Cleo, która z hitem My Słowianie – We Are Slavic reprezentowała nasz kraj na Eurowizji 2014 w Kopenhadze. Jej folkorystyczno-prowokacyjny występ pokochali widzowie z całej Europy, plasując go w ścisłej „piątce”.

W Chorzowie pojawi się także Michał Szpak, który w 2016 roku zapewnił Polsce pierwsze od lat miejsce w pierwszej „dziesiątce” stawki finałowej podczas Eurowizji w Sztokholmie.

Do występu podczas „Sylwestrowej mocy przebojów” szykuje się również Maryla Rodowicz, jurorka Piosenki dla Europy w latach 2006 i 2008 oraz krajowych eliminacji do Eurowizji 2018.

Sylwester 2018 z TVP – Zakopane

Co przygotowała Telewizja Polska? Podczas koncertu sylwestrowego organizowanego przez TVP w Zakopanem pojawi się Roksana Węgiel, która wygrała w finale tegorocznego, 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. 13-letnia piosenkarka z pewnością zaśpiewa swój eurowizyjny przebój Anyone I Want to Be.

Jednym z wykonawców, którzy pojawią się na scenie w Zakopanem, będzie również Paweł Stasiak, który pod pseudonimem Pablosson ubiegał się o reprezentowanie Polski na Eurowizji 2018. Z piosenką Sunflower zajął jednak ostatnie, 10. miejsce.

Tym, którzy już szykują żołądki na Nowy Rok, przypominamy, że koncerty sylwestrowe rozpoczną się po południu w poniedziałek, 31 grudnia. Życzymy udanej zabawy!

źródło: Polsat, TVN, TVP; fot.: Commons Wikimedia (thevernon)