Przed nami dwa półfinały programu HaKokhav HaBa, który wyłonić ma reprezentanta Izraela na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji. Kto pozostał w walce o wyjazd do Kijowa?

UPDATE: Już dziś poznaliśmy izraelskich finalistów. Do ostatniego etapu bezpośrednio awansowali Diana Golbi, Imri Ziv oraz The Beatbox Element. W dogrywce do tego grona dołączyła Julieta.

Tydzień temu odbył się etap ćwierćfinałowy izraelskich selekcji HaKokhav HaBa – The Rising Star. Program ten ma formułę talent show. W zeszłotygodniowych odcinkach wzięło udział 8 wykonawców z czego awansowało sześciu.

Jak pisaliśmy wcześniej – etap castingów Wschodzącej Gwiazdy przeszło 21 uczestników. W wewnętrznych jurorskich przesłuchaniach odrzuconych zostało jednak aż 13 wykonawców. W ćwierćfinale wystąpili ostatecznie: Diana Golbi, Imri Ziv, Hally Lewis, Ta-La-Te, The Beatbox Element, Sapir Nahon, Julieta oraz Yona Shavin. 

Uczestnicy selekcji zostali podzieleni na pary, z których bezpośrednio do półfinału awansowało po jednym konkurencie. W dogrywce poznaliśmy kolejnych dwóch półfinalistów.

W pierwszym duelu zmierzyły się ze sobą Julieta oraz Sapir Nahon.  Julieta to uczestniczka izraelskich selekcji KDAM 2013. Niestety z piosenką Fantasia nie udało jej się wtedy awansować do finału. Na rynku muzycznym Izraela obecna jest od 10 lat, choć do tej pory nie odniosła spektakularnych sukcesów. Sapir Nahon wcześniej śpiewała w zespole w wojsku. Jej młodszy brat podbił już serca jej rodaków w popularnym talent shwow dla dzieci. Duel wygrała Julieta zdobywając 87 % poparcia – Sapir uzyskała 79%.

W kolejnym duelu usłyszeć mogliśmy Imriego Ziva oraz zespół The Beatbox Element. Imri Ziv był chórzystą w czasie dwóch ostatnich izraelskich występów na Eurowizji. Jest wokalistą grupy Caliente. The Beatbox Element jak ich nazwa wskazuje specjalizuje się beatboxingu, a swoje utwory wykonują bez podkładu muzycznego. Wcześniej członkowie grupy należeli do zespołu Voca People. Imri wygrał duel z 71% poparciem. The Beatbox Element zdobyła 49%.

Trzeci duel należał do Hally Lewis oraz tria Ta-La-Te. Hallelujah ”Hally” Lewis po ojcu ma pochodzenie afroamerykańskie. Specjalizuje się w muzyce typu groove. Nazwa Ta-La-Te wzięła się od arabskiej nazwy cyfry ”trzy”. Trio specjalizuje się w bardzo popularniej w Izraelu stylistyce Mizrahi. Ta-La-Te wygrali starcie osiągając 69% poparcia – Holly udało się zdobyć 58%.

Ostatnią parą były Yona Shavin oraz Diana Golbi. Yona to niedoszła panie architekt, która aktualnie zajmuje się głównie śpiewaniem na ulicy. Diana wygrała izraelski odpowiednik Idola – Kokhav Nolad. Wydała dwa albumy, aktualnie studiuje aktorstwo. Duel spodziewanie wygrała Diana zdobywając 83% poparcia. Yoni została oceniona na zaledwie 38%.

W dogrywce zmierzyli się ze sobą:

Co za tym idzie, znamy półfinalistów HaKokhav HaBa. W najbliższych dwóch odcinkach, które emitowane będą dziś i jutro, odpadnie kolejna dwójka uczestników. Kogo zobaczymy w finale?

Transmisja dzisiejszego półfinału dostępna będzie od godz. 20.00 TUTAJ. 

Źródło i foto: wiwibloggs.com