Ormiański nadawca AMP TV dawkuje emocje. Opublikowano właśnie kolejne pięć piosenek, które powalczą o bilet do Lizbony.

Wczoraj Ormianie zaprezentowali pierwsze pięć piosenek, które usłyszymy w wersji live w sobotnie wieczory, począwszy od 3 lutego. Dziś producenci „Depi Evratesil” publikują kolejną piątkę propozycji i tym samym znamy już połowę stawki konkursowej. Harmonogram udostępnienia utworów biorących udział w selekcjach przedstawia się następująco:

Poniżej przedstawiamy sylwetki kolejnej piątki wykonawców (w większości są to uczestnicy ostatniej zrealizowanej w Armenii edycji talent show „X Factor”) wraz z ich konkursowymi propozycjami.

Sevak Khanagyan

Droga do zdobycia popularności bywa wyboista, o czym przekonał się między innymi Khanaghyan. Sevak to były uczestnik talent shows, m.in. rosyjskiego „Main Stage”. Swoich sił próbował w zarówno w ormiańskiej (2013) jak i rosyjskiej (2015, był podopiecznym Poliny Gagariny) wersji programu „The Voice”. Na szersze wody przemysłu muzycznego wdarł się przebojem dzięki wygranej w ukraińskiej edycji programu „X Factor” (2016). Dziś ma na koncie już kilka singli i jest jurorem w czwartej, właśnie kończącej się edycji ormiańskiego „The Voice”.

Artysta nie ukrywa jednak, że zgłosił ormiańskojęzyczną piosenkę „Qami” (pol. Wiatr), mroczną i emocjonalną balladę jedynie w celach promocyjnych. „W każdym konkursie czuję się jak uczestnik. Nie zamierzam rywalizować, pokażę swoją aktywność publiczności. To wszystko.” Khanaghyan jest jednak gotowy również na inny scenariusz. „Jeśli nie masz nadziei na wygraną, nie ma sensu brać udziału i walczyć. Nie boję się trzymać z dala od projektu. Nigdy nie bałem się takich rzeczy. Zawsze bałem się tylko jednej rzeczy – złego wykonania.” „Qami” powstało we współpracy z Anną Danielyan (jedna z uczestniczek pierwszego sezonu „Depi Evratesil” oraz finalistka ostatniej edycji „The Voice”, gdzie jej mentorem był Sevak) oraz Viktoryą Maloyan.

Kamil Show

Ta kandydatura z pewnością wzbudzi zainteresowanie tych, którzy co roku szukają jakiegoś joke entry. Arsen Grigoryan jest ormiańskim aktorem, piosenkarzem, a także prezenterem. W przeszłości prowadził różne formaty takie jak „Hello, It’s Us”, „Good Morning Armenians” czy „The Voice of Armenia”. Obecnie można go oglądać w sitcomie „Domino”. Do „Depi Evratesil” zgłosił się jako Kamil Show. Jego alter ego zyskało popularność dzięki teledyskowi Lilit Hovhannisyan do piosenki „Chkites Honqerd”. Do selekcji zgłoszono hiszpańskojęzyczny utwór „Puerto Rico” autorstwa Vahrama Petrosyana (kompozytor piosenki Mishy na Eurowizję Junior 2017 „Boomerang”) oraz Arthura Abgara (uczestnik pierwszej edycji „Depi Evratesil”, wyeliminowany na etapie castingów, w 2009 roku próbował także w Hiszpanii).

Angel

Pod pseudonimem Angel kryje się Anzhela Barseghyan, absolwentka socjologii. Uczestniczka czwartej edycji ormiańskiego „X Factor”, z którego odpadła na etapie gorących krzeseł, tuż przed realizacją odcinków na żywo. Co ciekawe, artystka na każdym etapie programu wybierała piosenki Rihanny. „Heartbeat”, zgłoszony do „Depi Evratesil” jest jednocześnie jej debiutanckim singlem – dotychczas Angel można było usłyszeć w coverach. „Heartbeat” to efekt współpracy artystki z Vahramem Yanikyanem, który podobnie jak Angel był uczestnikiem „X Factor” i jest współautorem innej konkursowej propozycji, „Waiting for the Sun” Amaliyi Margaryan.

AlternatiV

Zespół AlternatiV jest znany przede wszystkim widzom czwartej edycji ormiańskiego „X Factora”. Grupę wyeliminowano w trzecim tygodniu odcinków na żywo, zajmując tym samym 10. miejsce. Początki zespołu sięgają jednak roku 2011, kiedy to bracia Sargis (wokalista oraz autor konkursowej propozycji) oraz Karapet (gitarzysta) Burnazyan stworzyli zespół Burnazyan Brorthers. Ich granie zdobywało uznanie wśród środowiska akademickiego, a projekt zaczął się rozrastać o kolejne osoby, które także studiowały na tej samej uczelni.
Alen Amiryan (gitarzysta, raper, wokalista), Yun Saryan (basista) oraz Areg Petrosyan (perkusja) dołączyli niedługo po pierwszych sukcesach mini-bandu. Z początku grupa grała jedynie covery, lecz lata poszukiwań brzmienia instrumentów czy chociażby miejsc do prób by wreszcie stworzyć coś swojego skłoniły członków zespołu do zmiany szyldu – w grudniu 2015 chłopaki zaczęli działać jako AlternatiV. Dwa miesiące później było można usłyszeć ich pierwsze autorskie utwory. Grupa obecnie pracuje nad swoim debiutanckim longplay’em. Ich autorski, anglojęzyczny utwór był w przysłowiowej szufladzie od lata. Ostateczny szlif „Stare at Me” z gościnnym udziałem May’a M nadał Armen Shahverdyan, gitarzysta grupy „Beautiful Project”. „Stare at Me” to zarazem pierwszy komercyjny singiel zespołu.

Tyom

Z wyżej przedstawionej już dwójki uczestników „X Factor 4” jedynie Tyom Hakobyan osiągnął najlepszy rezultat – to półfinalista formatu. Do tej pory wydał dwa single: „Sharjvir” oraz „You Need What I Need”. Na co dzień solista w ormiańskiej grupie jazzowej. Do „Depi Evratesil” artysta zgłosił utwór „Follow the Ocean” będący efektem współpracy Gevorga Gevorgyana oraz Inny Mkrtchyan, mentorki minionej edycji „The Voice 4”, a także autorki tekstu do „Face the Shadow” Genealogy.

Zmagania w drugim sezonie „Depi Evratesil” będzie można śledzić w każdą sobotę, począwszy od 3 lutego. Reprezentant dla Lizbony zostanie wybrany dzięki głosom widzów i międzynarodowego jury (system 50/50). Pierwszą edycję programu wygrała Artsvik Harutyunyan. Artystka w Kijowie wykonała utwór, wybrany spośród nadesłanych do nadawcy – „Fly with Me”.

 

Źródło: bravo.am, news.am, facebook, wiwibloggs
Zdjęcie główne: Depi Evratesil facebook; pozostałe: materiały prasowe, wikipedia, facebook