Telewizja Polska potwierdziła właśnie udział w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, który już za rok odbędzie się w Sztokholmie!

Chociaż informacje o transmisji z obu koncertów półfinałowych i finału przez TVP pojawiły się już w maju tego roku, to dopiero teraz polski nadawca podał do informacji publicznej, że wyśle swojego reprezentanta na kolejny Konkurs Piosenki Eurowizji.

Jak podaje Centrum Informacji TVP, telewidzowie – podobnie jak w ubiegłych latach – zobaczą wszystkie trzy koncerty konkursowe za pośrednictwem kanałów TVP1 oraz TVP Polonia, zaś emisję powtórki zapewni stacja TVP Rozrywka.

Nazwisko naszego przyszłorocznego reprezentanta w konkursie oraz jego eurowizyjną propozycję poznamy pod koniec lutego 2016 roku. Przypomnijmy, że w tym roku Polskę w tym widowisku reprezentowała Monika Kuszyńska z utworem „In the Name of Love„, z którym zajęła 23. miejsce w finale.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2016 roku w hali Globen Arena w Sztokholmie dzięki zwycięstwu Månsa Zelmerlöwa, reprezentanta Szwecji z przebojem „Heroes” w finale tegorocznego widowiska.

7 KOMENTARZE

  1. Oby TVP tym razem postawiła bardziej na piosenkę, niż na przesłanie (oczywiście może być i to, i to, jednak piosenka jest najważniejsza!). Biorąc pod uwagę obecną sytuację, to można by oczekiwać z Polski jakiegoś artysty lub artystki z jakimś zagranicznym, może egzotycznym pochodzeniem (jakieś typy? Patrycja Kazadi np.? 🙂 ), aby pokazać Europie, że Polska jest jednak tolerancyjna i chętnie przyjmie na swój socjal nawet miliony emigrantów i zbuduje im setki meczetów 🙂 . Hmmmm… jednak niedługo są wybory, i prawdopodobnie rząd się zmieni… ciekawe, czy wpłynie to jakoś na TVP także pod względem eurowizyjnym… 🙂 No chyba, że wybór już nastąpił :), np. Edyta Górniak :). Nie sądzę, aby nowemu rządowi przeszkadzała Edyta Górniak jako reprezentantka… Doda już prędzej by nie pasowała, wiadomo 🙂 .