Viktoria Nowak triumfuje w Czechach! Polska reprezentantka pokonała Słowenkę w superfinale Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2015!

Zakończony przed chwilą konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2015 w Pilźnie wygrała reprezentantka Polski – Viktoria Nowak. Polka znalazła się w superfinale (duelu) ze Słowenką Stašą Tušar. O wynikach dwóch rund decydowali jurorzy, którzy w pierwszym etapie odrzucili uczestników z Albanii, Malty, Niemiec, Holandii, Słowacji, Czech, Szwecji i Norwegii. W superfinale Jiří Bubeníček postawił na Polskę, Zenaida Yanowsky na Słowenię, więc decydujący głos należał do Alexandry ‘Spicey’ Landé, która wybrała Viktorię. Przypomnijmy, że Viktoria wykonała choreografię Jacka Przybyłowicza do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego, a reprezentantką naszego kraju została po zwycięstwie w konkursie „Młody Tancerz Roku” organizowanym przez TVP Kultura.

To już drugi triumf Polski w historii naszych startów podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Polska zadebiutowała podczas tego konkursu już w 1993 roku. Zwyciężyła w 2001 za sprawą Dawida i Marcina Kupińskich. W 2005 roku inny duet – Elena Karpuhina i Michał Wylot – również znalazł się w superfinale, ale wywalczył 2. miejsce. Viktoria jest pierwszą Polką, która samodzielnie wygrała Eurowizję dla Młodych Tancerzy. Co ciekawe, jest to też nasza dziesiąta reprezentantka podczas konkursu. Polska trzykrotnie organizowała Eurovision Young Dancers – w Gdynii (1997), Warszawie (2005) i Gdańsku (2013). Zwycięstwo Viktorii nie oznacza, że nasz kraj automatycznie staje się organizatorem konkursu w 2017 roku.

TVP Kultura pokaże powtórkę konkursu w niedzielę o godzinie 14:15, a jeśli ktoś już teraz chce przeżyć to jeszcze raz, to TUTAJ dostępny jest zapis video całego konkursu!

Serdeczne gratulacje dla Viktorii Nowak – dziękujemy za wspaniałe emocje, których nam dziś dostarczyłaś!

Źródło: EBU, fot. EBU

4 KOMENTARZE

  1. Wow! 🙂 Całkiem fajnie zatańczyła (do dobrej muzyki). Brawo!

    Dziwny strój… nie lubię takich – wygląda, jakby była prawie naga, jakby założyła jakąś przezroczystą siatkę 😉 . No ok, może trochę się czepiam, ale… Może kiedyś showbiznes porzuci wszelkie hamulce i wszyscy zaczną występować nago? 🙂

    Obyśmy kiedyś mogli przeżywać zwycięstwo także w Eurowizji muzycznej! Ale nie stanie się to prędko, jeśli TVP będzie zwracać uwagę bardziej na przesłanie utworu i samą osobę wykonawcy (z całym szacunkiem do pani Moniki Kuszyńskiej!), niż na PIOSENKĘ.

    A dlaczego Viktoria, a nie Wiktoria, po prostu? Zabrakło tej informacji. Czy jej ojciec/matka jest np. Anglikiem? Oczywiście to jest bez większego znaczenia, no ale już na pewno bardziej ciekawe, niż to, że jest ona naszą dziesiątą reprezentantką na tym konkursie 🙂 .

    • „Co autor miał na myśli” posyłając „nagą” Polkę na scenę? To nie jest ESC, stroje, efekty i wizualizacje nie są istotne, masz się skupić na ruchu i na muzyce, ale skoro tego nie rozumiesz, to zostań przy ESC 🙂