Eurowizja Junior 2017

Eurowizja Junior 2017 rozegrana będzie w pod koniec listopada w Tbilisi. Do tej pory udział w 15. Konkursie Piosenki Eurowizji potwierdzili nadawcy publiczni z 13 krajów, w tym m.in. Telewizja Polska.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się już po raz piętnasty. Swój czwarty udział w „dzięcięcej Eurowizji” potwierdziła właśnie Telewizja Polska, która wróciła do konkursowej rywalizacji w ubiegłym roku. W tym roku TVP ponownie wybierze swojego reprezentanta za pośrednictwem krajowych eliminacji, które odbędą się w siedzibie nadawcy.

Jak ujawniła serwisowi Plejada.pl osoba odpowiedzialna za organizację konkursu, finał krajowych eliminacji odbędzie się 1 października 2017. Zgłoszenia do selekcji trwają do 11 września br. Szczegółowy regulamin opublikowany został na polskiej stronie eurowizyjnej: http://eurowizja.tvp.pl/.

W ubiegłym roku Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci reprezentowała Olivia Wieczorek z utworem „Nie zapomnij”. Finał konkursu wygrała Mariam Mamadaszwili z Gruzji za wykonaniu piosenki „Mzeo”.

15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 odbędzie się 26 listopada 2017 roku w Tbilisi.

Źródło: Plejada.pl, fot: fan page „Eurowizja TVP” na Facebooku