Reprezentantka Polski – Viktoria Nowak – zatańczy podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2015 jako szósta w kolejności. Kto otworzy, a kto zamknie stawkę i jak wyglądają próby przed finałem?

Europejska Unia Nadawców, choreograf Cameron McMillan i organizatorzy z telewizji CT ustalili kolejność występów na scenie podczas finału Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2015. Konkurs transmitowany będzie z Pilzna już w piątek. Stawkę otworzy reprezentantka Słowenii, zamknie zaś tancerka z Czech. Oto pełna kolejność:

 1. 1. Słowenia
 2. 2. Norwegia
 3. 3. Słowacja
 4. 4. Malta
 5. 5. Holandia
 6. Taniec grupowy uczestników 1-5
 7. 6. POLSKA
 8. 7. Albania
 9. 8. Szwecja
 10. 9. Niemcy
 11. 10. Czechy
 12. Taniec grupowy uczestników 6-10

Uczestnicy konkursu są już w Pilźnie gdzie trwają ostatnie próby przed piątkowym widowiskiem. Tancerze ćwiczą solowe choreografie i układ grupowy, którego muszą się nauczyć od podstaw. Będą mieć też oczywiście czas na zwiedzanie Pilzna i inne aktywności społeczne oraz integrację z konkurentami. Pierwsze spotkanie miało miejsce podczas skromnej ceremonii otwarcia, z której YoungDancers.tv przygotowało relację video. Nagranie dostępne poniżej:

Na oficjalnej stronie konkursu dostępne jest też krótkie video z prób Polki – Viktorii Nowak. Przypomnijmy, że zwyciężczyni „Młodego Tancerza Roku” zaprezentuje układ taneczny „Piece in Old Style” ułożony przez Jacka Przybyłowicza do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego.

W Polsce konkurs transmitować będzie TVP Kultura. Finał odbędzie się w piątek o 20:00, a o wynikach zdecyduje trzyosobowa komisja profesjonalistów.

Źródło: EBU; foto EBU / Elena Volotova