Popularność Eurowizji u sąsiadów nadal nie maleje. Tymczasem The Baseballs publikują urywek swojego utworu. 

27 lutego w Hamburgu odbędzie się półfinał niemieckich selekcji. Tylko zwycięzca koncertu awansuje do finału, w którym zmierzy się z wcześniej wyselekcjonowanymi artystami, wśród których znajdują się czołowi niemieccy piosenkarze, tacy jak Oceana czy The Basseballs. Niemiecka stacja NDR już może wieszczyć sukces nowo wprowadzonego formatu, który miał za zadanie pełnić rolę królika doświadczalnego, przed planowanymi rozbudowanymi selekcjami na wzór szwedzkiego Melodifetivalen.

O start w półfinale walczy aż 2240 utworów. Specjalna komisja wybierze 10 najlepszych piosenek. Zwycięzca dołączy do stawki finałowej i 13 marca wyśpiewa swój kawałek w programie Unser Song für Dänemark.

Eurowizja w Niemczech zdobywała popularność od 2009 roku, kiedy kompozycja Alexa C. reprezentowała kraj w Moskwie. Potem było już tylko lepiej. W 2010 roku Lena porwała Europę swoim Satellite, a szaleństwo w Niemczech doprowadziło do tego, że wokalistka pojawiła się w kolejnym roku ponownie na Eurowizji. Udało jej się uplasować w Top 10 pomimo niepospolitego, psychodelicznego utworu. W 2012 roku Niemcy utrzymały swoją pozycję w czołówce. Roman Lob wywalczył 8 miejsce. Aby podtrzymać zainteresowanie konkursem NDR postanowiła wysłać europejską gwiazdę muzyki dance, Cascadę.

W tym roku poznaliśmy już niemal wszystkie nazwiska eurowizyjnych kandydatów. Oprócz wspomnianych Oceany The Basseballs w finałowym koncercie zobaczymy Das Gezeichnete Ich, Madeline JunoMarieMarieSantiano i Unheilig. Każdy z nich zaśpiewa po dwa utwory. Skróty niektórych zostały już opublikowane w Interncie.

Oceana – Thank You

The Basseballs – Mo Hotta Mo Betta

Unheilig – Als wär’s das erste Mal

Madeline Juno – Error (pierwszy utwór); Like Lovers Do (drugi utwór)

http://www.youtube.com/watch?v=TYE30loeq5c

Das Gezeichnete Ich – Weil du da bist

http://www.youtube.com/watch?v=8qE0ChBcB9A (pełna wersja utworu)

 

Źródło: oikotimes.com

1 KOMENTARZ