Już w czwartek dowiemy się, kto weźmie udział w Selecţiei Naţionale Eurovision România. Rumuński nadawca publiczny Televiziunea Română (TVR) podał do wiadomości informację o liczbie ponad 90 piosenek zgłoszonych do krajowych eliminacji w konkursie.

07 lutego minął termin możliwości zgłaszania propozycji muzycznych do reprezentowania Rumunii w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Według danych nadawcy, do konkursu zgłosiło się wielu wykonawców z Rumunii, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch jak i również z Polski. Specjalna komisja powołana przez stację TVR rozpoczęła obrady i już jutro do wiadomości publicznej podana zostanie lista osób, które zakwalifikowały się do krajowego półfinału zaplanowanego na 4 marca.

Na ten moment wiadomym jest, iż specjalna komisja wytypuje 12 piosenek, które będą rywalizować w półfinale. Już w niedzielę, 06 marca podczas finału narodowego dowiemy się, komu przypadnie zaszczyt reprezentowania Rumunii w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Półfinał jak i finał odbywać będą się w  Baia Mare − stolicy jak i największym mieście okręgu Marmarosz w Rumunii.

„Jestem bardzo zadowolona z tego, że młodzi, utalentowani ludzie są coraz bardziej zainteresowani Konkursem Eurowizji. Młodzi, lecz nie nowicjusze. Znani i kochani przez publiczność, którzy postanowili wysłać swoje propozycje do TVR. Jest to dowód na to by pokazać, że Eurowizja to największy europejski konkurs muzyczny do którego przyłączenia dąży każdy artysta. Cieszę się, że TVR może niektórym zapewnić taką szansę” powiedziała Juliana Marciuc – szefowa rumuńskiej delegacji i producent krajowych eliminacji. „Jesteśmy wdzięczni za zaufanie tych, którzy dołączył do wyścigu o Sztokholm”, dodała szefowa tegorocznego rumuńskiego projektu Eurowizji.

źródła: eurovision.tvr.ro, (fot. eurovision.tvr.ro)