W poniedziałek rozpoczęły się portugalskie preselekcje Festival da Canção 2015. Dzisiejszy drugi półfinał odbędzie się o godzinie 22:00. 

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Portugalii nabierze dodatkowego znaczenia, bowiem dzisiaj ruszają preselekcje narodowe. W drugim półfinale – podobnie jak w pierwszym – zaprezentuje się sześciu uczestników selekcji. Ponad połowa dzisiejszych wykonawców jest znana głównie z udziału w programie The Voice of Portugal. Nadawca publiczny – telewizja RTP- ogłosił, że we wszystkich trzech koncertach preselekcyjnych (dwa półfinały oraz finał) wszystkim uczestnikom towarzyszyć będzie wyłącznie orkiestra narodowa, tym samym Portugalia jest drugim – zaraz po Norwegii – krajem, który z procesu wyboru nowego reprezentanta kraju na Eurowizję eliminuje półplayback. W tym roku odbędzie się 51. edycja Festivalu da Canção – organizatorzy zapewniają więc, że tegoroczne koncerty będą na wysokim poziomie artystycznym. Poniżej prezentujemy wszystkich uczestników dzisiejszego półfinału:

  1. Rubi Machado Quando a lua volta a passar (Sebastião Antunes)
  1. José Freitas Mal menor (ninguém me guia à razão) (Diogo Rodrigues Churky)
  1. Teresa Radamanto Um fado em Viena (Fernando Abrantes/Jorge Mangorrinha)
  1. Simone de Oliveira À espera das canções (Renato Jr./Tiago Torres da Silva)
  1. Filipe GonçalvesDança Joana (Héber Marques)
  1. Diana Piedade Maldito tempo (Carlos Massa)

Decyzję o tym, kto z wyżej wymienionej szóstki awansuje do finału podejmą telewidzowie oraz jury – dwóch uczestników z największą liczbą głosów od widzów oraz jeden wspierany przez jury otrzymają bilety do kolejnego etapu.

Dzisiejszy koncert rozpocznie się o godzinie 22:00. Transmisja internetowa będzie dostępna TUTAJ oraz TUTAJ.

UPDATE:

Do sobotniego finału portugalskich preselekcji awansowali: 

  1. José Freitas Mal menor (ninguém me guia à razão)
  1. Teresa Radamanto Um fado em Viena
  1. Simone de Oliveira À espera das canções

Źródło: esctoday.com

Zdjęcie: rtp.pt