fot. media.rtp.pt

Już dziś portugalska telewizja RTP transmitować będzie pierwszy półfinał Festival da Canção, preselekcji, które wyłonią następcę Cláudii Pascoal w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Pierwszy półfinał Festival da Canção, w studiu RTP w Lizbonie, poprowadzą Sónia Araújo & Tânia Ribas de Oliveira. Trwać będzie od godziny 22:09 do 00:30 polskiego czasu, a transmisja dostępna będzie na stronie RTP.

W tym półfinale zobaczymy:

Portugalia: Oto uczestnicy I półfinału Festival da Canção 2019

  1. Ana Cláudia – “Inércia”
  2. João Campos – “É o que é”
  3. Soraia Tavares – “O meu sonho”
  4. Calema – “A dois”
  5. Conan Osíris – “Telemóveis”
  6. Ela Limão – “Mais brilhante que mil sóis”
  7. Filipe Keil – “Hoje”
  8. Matay – “Perfeito”

Do finału Festival da Canção awansuje czterech wykonawców. Decyzja o wyniku będzie należeć do widzów oraz grupy jurorskie w skład, której wchodzą: Júlio Isidro (prezenter radiowy i telewizyjny), Rita Redshoes (alternatywna wokalistka), Álvaro Costa (prezenter radiowy), Isaura (autorka portugalskiej propozycji z 2018 roku), Maria João (wokalistka jazzowa), Pedro Penim (aktor i prezenter telewizyjny; prowadził konferencje i ceremonię niebieskiego dywanu podczas Eurowizji w Lizbonie), Selma Uamusse (popularna wokalistka sprawdzająca się w różnych stylach muzycznych)

Amar pelos três, czyli portugalska dysputa

Głównymi faworytami w tym półfinale są Conan Osíris, który ma już ponad 1,5 miliona wyświetleń w serwisie Youtube oraz jego postać jest przedmiotem wielu debat medialno-popkulturowych. Obok niego w grze liczą się również popularna grupa Calema oraz Matay.

Drugi półfinał odbędzie się za tydzień, w niedzielę 23 lutego. Finał preselekcji odbędzie się 2 marca w arenie widowiskowo-sportowej w Portimão.

Źródło: media.rtp.pt