Dzisiaj o godzinie 22:25 rozpocznie się finał portugalskich preselekcji Festival da Canção 2015. Na scenie w Lizbonie zaprezentuje się 6 finalistów. Kto otrzyma złoty bilet do Wiednia?

Za nami dwa koncerty półfinałowe, spośród których wyłonieni zostali dzisiejsi uczestnicy finału. Koncert finałowy podzielony będzie na dwie rundy – w pierwszej zaprezentują się wszyscy uczestnicy, natomiast w kolejnej rundzie o bilet do Wiednia powalczy trójka wykonawców – dwóch z największym poparciem telewidzów oraz jeden wskazany przez jury. O tym, kto ostatecznie pojedzie do stolicy Austrii zadecydują wyłącznie telewidzowie w kolejnej rundzie głosowania. Poniżej prezentujemy dzisiejszych finalistów:

  • Leonor AndradeHá um Mar que nos Separa

https://www.youtube.com/watch?v=0GutCfKsJiE

  • Yola DinisOutra Vez Primavera

  • Gonçalo TavaresTu Tens uma Mágica

https://www.youtube.com/watch?v=E7QPvPXMJgM

  • José FreitasMal Menor (Ninguém me Guia à Razão)

https://www.youtube.com/watch?v=DvdoMxWgNCs

  • Teresa RadamantoUm Fado em Viena

  • Simone de OliveiraÀ Espera das Canções

https://www.youtube.com/watch?v=T586U78226o

Finał portugalskich preselekcji rozpocznie się o godzinie 22:25. Transmisja dostępna będzie na kanale stacji RTP oraz w internecie – link dostępny jest TUTAJ.

Przypominamy, że Portugalia powróciła w 2014 roku do Konkursu Piosenki Eurowizji po rocznej przerwie związanej z kłopotami finansowymi stacji RTP. W Kopenhadze honoru swojego kraju broniła Suzy wraz z utworem Quero Ser Tua – ostatecznie wokalistka uplasowała się w półfinale na pechowym, 11. miejscu. Portugalia bierze udział w Eurowizji od 1964 roku. Kraj ten najdłużej czeka na Grand Prix konkursu. Najlepszym rezultatem, który został osiągnięty przez reprezentację tego kraju było 6. miejsce w 1996 roku. Czy nowy reprezentant przełamie złą passę, która niewątpliwie dotknęła Portugalię?

Źródło: rtp.pt, eurovision.tv, inf. wł., youtube.com

3 KOMENTARZE

  1. Również cenię w piosenkach portugalskich to, że są śpiewane w ojczystym języku. Niestety, jak zawsze u nich, powtórka z rozrywki – słuchając tych utworów ma się wrażenie, że „Eurowizja w Portugalii zatrzymała się w czasie”. Piosenki ogólnie nudne. Ale dwie mi się podobają – Yoli i Teresy. Jednak zdecydowanie, Teresa do Wiednia. Piękny i klimatyczny utwór. Ale proszę – po portugalsku 🙂