Właśnie zakończyły się preselekcje zeszłorocznych gospodarzy Eurowizji. Portugalczycy już 53. raz obejrzeli Festival da Canção. Zwycięzcą okazał się Conan Osíris, który w Tel Avivie zaśpiewa utwór „Telemóveis”.

Conan Osíris wygrał jednogłośnie- zarówno jurorzy, jaki i publiczność przyznali mu maksymalne noty. Oto jego finałowy występ.

 

Kim jest Conan Osíris?

Prawdziwe imię Conana to Tiago Miranda. Jego wydany w 2016 roku album nosił tytuł „Música normal” , i tak też swoją twórczość tytułuje. Nie sposób jednak nie powiedzieć, że jego muzyka nie jest wyjątkowo oryginalna- w szczególności dostrzec można w niej ogromną inspirację tradycyjną muzyką bliskowschodnią. Ciekawostką jest, że w przeszłości pracował w sex-shopie.

Conan Osíris będzie bronił portugalskich barw w I półfinale Eurowizji 2019, 14 maja. Wystąpi w drugiej części tego półfinału (wystąpi z numerem  między 10 a 17- przyp.red.). W zeszłym roku Portugalię „u siebie” reprezentowała Cláudia Pascoal. Śpiewając utwór „O jardim” zajęła 26 miejsce.

fot.: rtp(facebook)

1 KOMENTARZ

  1. Conan to taki ciekawy stwór 🙂 Na scenie ekscentryk – kontrastuje z raczej prostą osobą podczas wywiadów.. Jego styl mówienia i zbyt częste używanie slangowych zwrotów znów kontrastuje natomiast z niektórymi z jego głębokich tekstów. Muzyka to także połączenie wielu stylów, od elektronicznej, hip-hopu, funku, kizomby, muzyki arabskiej, cygańskiej do fado.

    Szkoda, ze zapewne wielu widzów uzna Conana za “Eurowizyjnego wariata” oraz rzuci kilka nietolerancyjnych słów na temat jego tancerza. Nie każdy też zrozumie słowa piosenki. Nie winię oczywiście widzów za ocenianie po okładce, bo Conan sam sobie taką kontroweryjną okładkę wybrał. Wielka szkoda, bo uważam, że Conan jest w stanie stworzyć rzeczy ciekawe, takie jak piosenka „Amalia”

    WIĘCEJ NA TEMAT CONANA: https://sayyestomadeira.com/conan-osiris-eurowizja-2019-portugalia/