Dami Im zaprezentowała swój utwór, z którym powalczy dla Australii. Czy w Sztokholmie powtórzy zeszłoroczny australijski sukces?

Dami jest popularną w Australii wokalistką, a na swoim koncie ma już sporo sukcesów. Urodziła się w Korei Południowej, skąd w wieku 9 lat przeniosła się do Australii. Jej kariera rozkwitła za sprawą programu X-factor, który wygrała podbijając serca prawie 3 milionów widzów. W ślad za tym poszedł debiutancki album oraz kilka dużych hitów. Obecnie na swoim koncie ma już trzy albumy studyjne, w tym jeden, który dotarł do pierwszego miejsca listy sprzedaży. Na wiosnę, tuż przed Eurowizją planowana jest premiera kolejnej płyty Dami.

Dzisiaj, w środku europejskiej nocy, na antenie stacji SBS, publicznego nadawcy australijskiego, zaprezentowano utwór, z którym Dami Im zmierzy się w Sztokholmie. Będzie to już drugi udział tego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy poradzi sobie lepiej niż Guy Sebastian? Przypomnijmy, że w tym roku, Australia nie występuje już w roli specjalnego gościa i nie może liczyć na taryfę ulgową i automatyczny start w finale. Dami powalczy zatem o jedno z dziesięciu finałowych miejsc w czwartek, 12 maja, w trakcie drugiego półfinału. Trzymamy kciuki!

źródło: SBS, eurovision.tv (fot. Sony Music, itnews.com.au)

6 KOMENTARZE

  1. Zaleciało mi jakąś muzą trailerowo-lano-del-reyową… Nie mówię, że to źle, ale powtarzanie x razy „sound of silence” jest nużące, tym bardziej, że te słowa od razu kojarzą się z wielkim przebojem z innego klimatu.

  2. No i proszę Australia zaskoczyła mnie tą piosenką. Zeszłoroczny utwór Guy’a Sebastian’a był piosenką całkiem znośną ale zdecydowanie nie powinien znaleźć się w TOP 5 według mnie. Jednak tym razem bardzo mi się utwór Dami Im podoba i od pierwszego przesłuchania wpadł mi w ucho. I w tym momencie jest to dla mnie jedna z dwóch (razem z Łotewską) najlepszych piosenek w tym roku. Brawo.

  3. Piosenka Australii jest całkiem przyjemna dla ucha, z pewnością awansuje do finału i zajmie w nim dobre miejsce, ale nie typuję jej do zwycięstwa. Moim zdaniem wygra jeden z krajów: Grecja, Rosja, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Łotwa. Lub któraś z piosenek, których jeszcze nie znamy.

  4. Dobra piosenka, ale nie jakoś niesamowicie wspaniała. Po pierwszym przesłuchaniu zresztą wydała mi się nieco bardziej przeciętna. Widocznie musiałem się wczuć 🙂 . Może nie zostanie jednym z moich głównych faworytów, ale do finału bym wpuścił. Smsa nie wykluczam, jeśli będzie wspaniały występ na żywo.

  5. No trzeba przyznać że Australia się postarała moim zdaniem mają lepszą propozycję niż w zeszłym roku. Ma bardzo dobry głos miejmy nadzieję że na żywo też tak jest jakaś dobra prezentacja sceniczna do tego i może to być całkiem przyjemne dla oka i ucha .