Od kilku tygodni Nina Sublatti, reprezentantka Gruzji podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, zapowiadała przearanżowanie swojej konkursowej propozycji „Warrior”. Piosenkarka ostatecznie opublikowała niedawno nową wersję utworu.

Oprócz samego singla, Sublatti umieściła w sieci oficjalny teledysk do piosenki, który możecie obejrzeć poniżej. Warto zauważyć, że nowa wersja utworu została skrócona do regulaminowych trzech minut, dzięki czemu spełnia wszystkie zasady konkursu.

Dodajmy, że jest to także jedna z dwóch tegorocznych propozycji zatytułowanych „Warrior”. Oprócz Gruzji, piosenkę o tym samym tytule zaproponowała także Amber Bondin reprezentująca nadawcę z Malty. Która z delegacji zdecyduje się na zmianę nazwy swojej propozycji? Tego jeszcze nie wiadomo.

Gruziński nadawca zadebiutował w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2007 roku, a pierwsza reprezentantka kraju, Sopo Chalwaszi, zajęła 12. miejsce w finale z propozycją „Visionary Dream„. Najwyższy wynik dla Gruzji zajęła Sopo Niżaradze w 2010 roku, plasując się na 9. miejscu z piosenką”Shine„, a jej wynik został wyrównany podczas kolejnego konkursu przez gruziński zespół Eldrine i ich singiel „One More Day„. W ubiegłym roku kraj reprezentowała formacja The Shin i piosenkarka Mariko, którzy zajęli ostatnie, 15. miejsce w półfinale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji z singlem „Three Minutes to Earth„, osiągając z nim najgorszy wynik dla kraju w historii udziału nadawcy w widowisku.

Tegoroczny, 60. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 19, 21 i 23 maja br. w hali miejskiej w Wiedniu. Sublatti zaprezentuje się w drugiej połowie pierwszego półfinału.

Źródło: eurovision.tv; fot. screen z teledysku

Poprzedni artykułCo Ta Europa – czyli o selekcjach słów kilka
Następny artykułRosja: Polina Gagarina do Wiednia!
Sergiusz Królak
Udziałem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji żyję dosłownie od urodzenia, ponieważ Edyta Górniak stanęła na dublińskiej scenie trzy dni po moich narodzinach. Chociaż konkurs uważnie śledzę od 2011 roku, moje pierwsze wspomnienia sięgają 2003 roku. W OGAE Polska jestem od 2015 roku, od razu dołączyłem też do redakcji Eurowizja.org. Jestem wice-naczelnym ds. szybkiego reagowania, zajmuję się również artykułami na temat Polski i Wielkiej Brytanii. Do swoich ulubionych utworów z Eurowizji zaliczam zarówno te ambitniejsze („Neka mi ne svane” Danijeli Martinović, „Love or Leave” grupy 4Fun czy „Play” Jüriego Pootsmanna), jak i te bardziej imprezowe („Glorious” grupy Cascada czy „Jestem” Magdaleny Tul).

2 KOMENTARZE