Poznaliśmy długo utrzymywany w tajemnicy utwór, który reprezentował będzie San Marino na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji! 

Po zeszłorocznym sukcesie i historycznym awansie Valentiny Monetty do finału SMRTV długo szukało następcy, który mógłby reprezentować tę najstarszą republikę świata na jubileuszowym konkursie w Wiedniu. Po jesiennej edycji Junior Eurovision Song Contest okazało się, że postawiono na młodość i w Wiedniu zobaczymy duet dwójki byłych reprezentantów tego mikropaństwa właśnie z dziecięcej eurowizji.

Michele Perniola i Anita Simoncini mają zaledwie 16 lat i będą jednymi z najmłodszych wykonawców na tegorocznym konkursie. Po kilku miesiącach poszukiwań odpowiedniego utworu, wybór ponownie padł na kompozycję Ralpha Siegla i jego współpracowników. Biało-błękitne barwy będzie reprezentowała piosenka The chain of lights, której oficjalna premiera odbyła się wczoraj wieczorem na antenie SMRTV.

Czy dwója młodych wokalistów ma szansę na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu Valentiny?

4 KOMENTARZE

  1. Troszeczkę dziwna piosenka, ale w sumie fajna. Czasami takie lubię 🙂 . Podoba mi się ten rytm i perkusja – przyjemna jest także muzyka. Awansu nie wykluczam – zresztą nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kto może awansować 😉 .