Telewizja TVE opublikowała wszystkie utwory, które zakwalifikowały się do finału narodowego Objetivo Eurovisión. 

Pięciu artystów zostało wybranych w sposób wewnętrznej selekcji przez specjalną komisję powołaną przez hiszpańskiego nadawcy publicznego. Dodatkowo jednego uczestnika wybrali internauci oraz posiadacze specjalnej aplikacji umożliwiającej darmowe oddawanie głosów.

Poniżej prezentujemy sylwetki hiszpańskich finalistów:

 Paula Rojo- Lo que nunca fue

Paula tworzy własną muzykę z pogranicza country oraz popu. Obecnie współpracuje z Alvaro Barcena, z którym nagrywa swój trzeci album w karierze. Popularność zdobyła dzięki udziałowi w programie The Voice of Spain, po którym podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Spain.  Na koncie ma również współpracę z wytwórnią filmów Disney.   

  • Mario Jefferson-Spin my head

Mario pochodzi ze słonecznej Malagi. Jego preselekcyjny utwór został w całości skomponowany przez Chrisa Whale’go. Wokalista zdobył popularność m.in. w programach X Factor oraz Operacion Triunfo 2010.

  • Mirela- Contigo

https://www.youtube.com/watch?v=bO82_QuryPk

Mirela – dobrze znana hiszpańskim fanom Eurowizji artystka, która wielokrotnie próbowała swoich sił w preselekcjach, niestety bez skutku. Utwór Contigo został napisany przez Antonia Sancheza Ohlssona, Isaaca Luke’a oraz Andera Pereza. Muzycy mają na swoim koncie współpracę z hiszpańskimi reprezentantami w latach 2007-2008; 2012 oraz 2015.
  • Manel Navarro- Do it for your lover

Manel Navarro jest 20-letnim multiinstrumentalistą, który samodzielnie komponuje swoje utwory na debiutancki krążek mający premierę w czerwcu. Obecnie wokalista studiuje muzykologię na uniwersytecie w Madrycie.
  • Maika Barbero – Momento crítico

Maika jest popularną wokalistką w Hiszpanii – brała udział w programie The Voice of Spain w 2012 roku, w trakcie którego zdobyła sporą popularność oraz podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Spain. Artystka wzięła udział w Baltic Song Contest. Konkursowy utwór został skomponowany przez J.J. Santana oraz Rafaela Artesera, którzy w przeszłości współpracowali przy eurowizyjnych projektach z ramienia stacji TVE.

  • LeKlein- Ouch!

Wokalistka wygrała internetowy wyścig o dziką karte, zdobywając jednocześnie ponad 60% wszystkich głosów. Przy tworzeniu konkursowego utworu Ouch! zaprosiła do współpracy m.in. Davida Ascanio, Alverta Neve oraz Abela Ramosa.

Finał narodowy w Hiszpanii odbędzie się w drugiej połowie lutego – data wydarzenia nie jest jeszcze znana. Koncert poprowadzi Jaime Cantizano: jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzyczny, konferansjer oraz wielokrotny członek hiszpańskiego jury.

Źródło i zdjęcie: rtve.es