Przed kilkunastoma dniami poznaliśmy nazwiska artystów, którzy wystąpią podczas pierwszych w historii, australijskich preselekcji Australia Decides. Do pierwszej czwórki dołączają kolejne trzy nazwiska, wśród których jedno elektryzuje fanów z całego świata – Courtney Act! Poznajcie kolejnych uczestników! 

 

Courtney Act to uznana drag queen, która swoją przygodę z rozrywką zaczęła od udziału w pierwszej edycji australijskiego Idola. Jednak prawdziwą sławę przyniósł jej udział w szóstej edycji programu RuPaul’s Drag Race, gdzie dotarła do finału. To zdarzenie umożliwiło wokalistce dalszy rozwój muzyczny. W 2015 roku, Courtney Act nagrała swój pierwszy album Kaleidoscope. Artystka estradowa ma na koncie współpracę z innymi popularnymi drag queen, w tym z Conchtią Wurst (ESC 2014), z którą występowała m.in. podczas koncertu tej drugiej w Operze w Sydney. Courtney Act wystąpi z utworem Fight for love, której jest współautorką.

 

Aydan Califore to 18-letni wokalista, który był finalistą ostatniej edycji programu The Voice Australia. W pierwszej połowie 2018 roku pojawił się jego pierwszy singiel – Something about you. Aydan podkreśla, że sam jest fanem Eurowizji i ma nadzieje, że jego potencjalny udział w konkursie zainteresuje jego zwolenników – nowe pokolenie tym wydarzeniem.

 

Leea Nanos to najmłodsza, 16-letnia, uczestniczka w selekcjach Eurovision – Australia Decides. Mimo młodego wieku Leea jest dość utytułowaną autorką piosenek, której kompozycje zdobywały liczne nagrody w różnych konkursach dla twórców zarówno w kraju i zagranicą. Wokalistka brała w 2016 roku uczestniczyła w australijskiej edycji programu X Factor. Nanos podkreśla, że jej wiek nie daje jej taryfy ulgowej i będzie musiała pokazać się z jak najlepszej strony, aby wygrać z dużo bardziej doświadczonymi artystami lokalnej sceny muzycznej.

 

Przypominamy, że pierwszymi ogłoszonymi artystami są: Sheppard, Mark Vincent, Electric Fields i Kate Miller-Heidke. Do tego grona dołączają wyżej wspomniana nazwiska.

Czy to koniec niespodzianek i ? Tego nie wiemy. Włodarze stacji SBS, jak widać potrafią zaskoczyć. Fani spekulują, że najlepsze Australia zostawia na koniec i że wkrótce poznamy kolejne nazwiska, być może już ostatnie.

Stacja SBS ujawniła również godziny koncertów. Koncert z udziałem jury odbędzie się w piątek 8 lutego o 19:30 czasu lokalnego (w Polsce o 06:30); próba generalna odbędzie się dzień później, w sobotę o godzinie 13:00 czasu lokalnego (w Polsce o 24:00), a główny koncert, w którym swoje głosy oddadzą widzowie odbędzie się tego samego dnia o godzinie 19:30 (w Polsce o 06:30).

 

Źródło: wikipedia, materiały prasowe (SBS)

 

1 KOMENTARZ