Kilka dni temu przedstawiliśmy Wam sylwetkę Gromee’go – finalisty Krajowych Eliminacji 2018 (całość artykułu dostępna jest TUTAJ). W walce o bilet do Lizbony krakowski DJ i producent zaprezentuje utwór Light Me Up, który wykona szwedzki wokalista Lukas Meijer. Kim jest i jak doszło do współpracy obu artystów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Lukas Meijer w Szwecji, skąd pochodzi, znany jest przede wszystkim jako wokalista rockowego zespołu No Sleep For Lucy. Jest także autorem muzyki i tekstów. W swojej karierze współpracował dotychczas z takimi osobami jak Stevie Aiello (30 Seconds To Mars), Tommy Henriksen (Alice Cooper, Hollywood Vampires), czy nominowany do Grammy Mark Holman (Daughtry, Three Days Grace).

Light Me Up nie jest jednak pierwszym utworem, przy którym Lukas Meijer współpracował Gromee’m. Już wcześniej użyczył głosu do singla Without You, który miał premierę w listopadzie 2017 roku (ponad osiem milionów odsłon w serwisie YouTube).

Jak doszło do współpracy z polskim producentem? Odpowiedzi na to pytanie udzielił sam Gromee w wywiadzie dla eurowizja.org, który możecie obejrzeć TUTAJ.

Ja z Lukasem poznałem się dzięki mojej koleżance, przyjaciółce Mahan, z którą pracuję, współpracuję… razem robimy przecież dużo, mam nadzieję, dobrej muzyki, nie tylko pod pseudonimem Gromee.

Mowa oczywiście o Mahan Moin, która pojawia się w takich produkcjach Gromee’go jak Runaway i Spirit. Gromee zdradził nam również, że uwielbia łączyć różne brzmienia i gatunki, dlatego Lukas z jego rockowym głosem pasował idealnie do jego koncepcji – stąd to właśnie na niego padł wybór producenta. Dodał także, że wokalista jest bardzo skromnym i wrażliwym człowiekiem o wspaniałym głosie.

Z sylwetką Lukasa szerzej możecie zapoznać się, oglądając wywiad, którego udzielił dla portalu wiwiblogs.com

O tym, czy polski producent i szwedzki wokalista będą reprezentować nasz kraj podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie przekonamy się już 3 marca.

źródło, zdjęcie: gromeeofficial.com

2 KOMENTARZE