Finał niemieckich preselekcji „Unser Song für Österreich” odbędzie się 5 marca. Na naszej stronie przybliżymy czytelnikom sylwetki wszystkich uczestników tego koncertu.

Zgodnie z regulaminem preselekcji w Niemczech, do finału zaproszono siedmiu artystów, którzy wykonają w nim dwa utwory. Niedawno wszystkie konkursowe kompozycje zostały oficjalnie opublikowane. W dzisiejszym artykule przybliżymy bliżej sylwetkę Andreasa Kümmerta.

Korzenie jego twórczości identyfikowane są z bluesem oraz rockiem z początków lat 60. oraz 70. Jako dziecko muzyk kolekcjonował wraz ze swoim ojcem płyty największych gwiazd światowej i niemieckiej estrady. W wieku 12 lat został wysłany przez rodziców do szkoły muzycznej, w której uczył się gry na trąbce oraz saksofonie. Muzykę pokochał od razu. Tym samym w wieku 13 i 14 lat nauczył się gry na gitarze, a także na perkusji. Okres dojrzewania był niezwykle intensywnym czasem dla Adreasa – wówczas założył – wraz z kolegami ze szkoły – swój pierwszy zespół punkowy. W przerwie między szkołą i zespołem młody wówczas muzyk uczęszczał na lekcje śpiewu.

Jego pierwsze sukcesy miały miejsce w latach 2004-2007, wówczas Andreas był liderem zespołu Silent Cry, który wielokrotnie triumfował podczas lokalnych i mniejszych konkursach muzycznych. Od 2008 roku artysta tworzy na własne konto. Od tego też roku koncertował głównie w Würzburgu oraz we Frankfurcie, głównie w lokalnych klubach muzycznych. Rocznie muzyk gra ponad 150 koncertów. W 2010 roku wydał pierwszy w pełni profesjonalny album EP-kę zatytułowany Smilin’ in Circles. Płyta zawierała sześć oryginalnych utworów oraz intro instrumentalne. Drugi krążek został wydany dwa lata później.

W 2013 roku Andreas postanowił wziąć udział w bijącym rekordy popularności programie The Voice of Germany. Jego pierwszy występ podczas przesłuchań w ciemno okazał się prawdziwym objawieniem – muzyk wykonał utwór Rocket Man z repertuaru Eltona Johna.

W programie nie miał sobie równych – jego interpretacje utworów podbiły serca jurorów i publiczności, dzięki czemu ostatecznie wygrał ówczesną edycję programu. Prosty przekaz, skromny wokalista i niebanalny głos okazały się kluczem i trampoliną do sukcesu. Natychmiast po wygranej jego utwory znalazły się na listach przebojów iTunes, a jego singiel Simple Man przez 5 tygodni nie schodził z 1. i 2. miejsca list przebojów.

 Serca niemieckich słuchaczy podbił cover utworu If You Don’t Know Me By Now z repertuaru Harolda Melvina. Kompozycja była najczęściej granym coverem w niemieckich rozgłośniach radiowych w 2013 i 2014 roku. Rok po zwycięstwie w programie Andreas wyruszył w trasę promocyjną swojej kolejnej płyty – The Mad Hatter’s Neighbour. Płyta odniosła spory sukces i ostatecznie pokryła się złotem. Jeszcze w tym samym roku artysta wydał kolejną płytę zatytułowaną Here I Am. Krążek przez 9 tygodni nie schodził z czołowych miejsc na listach sprzedaży w Niemczech. Ponadto jego – jak do tej pory – ostatnia płyta odniosła sukces również w Austrii oraz Szwajcarii.

https://www.youtube.com/watch?v=vegbwFJv7k4

Pod koniec zeszłego roku Andreas został zaproszony przez telewizję NDR do udziału w preselekcjach Unser Song für Österreich. Do finału wokalista zgłosił dwa utwory: Home Is In My Hands oraz Heart Of Stone. Oba utwory zwiastują nadchodzącą nową płytę, której premiera wyznaczona jest na drugą połowę 2015 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=aG46-Uq0VsI

https://www.youtube.com/watch?v=LiX0RSZBQfE

Przypominamy, że finał niemieckich preselekcji odbędzie się 5 marca.

Źródło oraz zdjęcie: eurovision.de, youtube.com

1 KOMENTARZ

  1. I kolejny rewelacyjny wykonawca w niemieckim USfO! I nie mam teraz pojęcia kogo wybrać jako, że zdecydowana większość piosenek mi się podoba 🙂
    Jaka miła odmiana po preselekcjach większości krajów w tym roku, gdzie jest jedna albo dwie fajne piosenki na dwadzieścia a i tak zostaje wybrana ta najgorsza…
    Życzyłbym sobie więcej takich wyborów 🙂