Finał niemieckich preselekcji „Unser Song für Österreich” odbędzie się 5 marca. Na naszej stronie przybliżymy czytelnikom sylwetki wszystkich uczestników tego koncertu.

Zgodnie z regulaminem preselekcji w Niemczech, do finału zaproszono siedmiu artystów, którzy wykonają w nim dwa utwory. Niedawno wszystkie konkursowe kompozycje zostały oficjalnie opublikowane. W dzisiejszym artykule przybliżymy bliżej sylwetkę Ann Sophie.

Przed nami ostatni gość naszego cyklu dotyczącego niemieckich finalistów. Zaledwie 19 lutego szturmem podbiła serca niemieckich słuchaczy oraz publiczności zgromadzonej w Hamburgu. Ann Sophie urodziła się w Londynie, jednak wraz z rodzicami przeprowadziła się do Niemiec. Wychowywała się w Hamburgu. Jako zaledwie czterolatka zaczęła uczęszczać na zajęcia z baletu. Po 10 latach ciężkich treningów oraz wygranych w licznych konkursach narodowych, postanowiła związać się z muzyką. W wieku 20 lat przeprowadziła się do Nowego Jorku i rozpoczęła studia na prestiżowej uczelni Lee Strasberg Theatre & Film Institute na kierunku aktorsko-wokalnym.

Bliski jej sercu jest jazz oraz muzyka z lat 20., 30. oraz 40. ubiegłego wieku. Jej oryginalne stylizacje oraz dobra technika wokalna niejednokrotnie były zauważone w Niemczech. W 2011 roku rozpoczęła nagrywać swoje autorskie kompozycje. Związała się z jedną niekomercyjną wytwórnią płytową i w 2012 roku wydała swój pierwszy album. Rok później zakończyła studia i przeprowadziła się z powrotem do Hamburga. Obecnie regularnie gra w klubach muzycznych w całych Niemczech i pracuje nad kolejnym materiałem muzycznym. Eurowizyjna propozycja zatytułowana Jump The Gun jest zapowiedzią jej nowego wydawnictwa, którego premiera ma odbyć się pod koniec tego roku.

Podczas koncertu klubowego w Hamburgu, czyli tzw. półfinału niemieckich preselekcji, Ann Sophie zdobyła 24,1% wszystkich głosów esemesowych, dzięki czemu otrzymała jedyny wolny bilet dający przepustkę do finału Unser Song für Österreich. 

https://www.youtube.com/watch?v=18FVcTseOX0

Przypominamy, że finał niemieckich preselekcji odbędzie się 5 marca o godzinie 20:15.

Źródło oraz zdjęcie: eurovision.de, unser-song-fuer-oesterreich.de, inf.wł., youtube.com