Finał niemieckich preselekcji „Unser Song für Österreich” odbędzie się 5 marca. Na naszej stronie przybliżymy czytelnikom sylwetki wszystkich uczestników tego koncertu.

Zgodnie z regulaminem preselekcji w Niemczech, do finału zaproszono siedmiu artystów, którzy wykonają w nim dwa utwory. Niedawno wszystkie konkursowe kompozycje zostały oficjalnie opublikowane. W dzisiejszym artykule przybliżymy bliżej sylwetkę Noize Generation.

Pod pseudonimem artystycznym Noize Generation tworzy Jegienij (Jeff) Grischbowski – Ukrainiec, który dorastał w północnej Bawarii. W swoim rodzinnym mieście Coburg muzyk zaczął rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. Początkowo uczęszczał do szkoły muzycznej o profilu gry na fortepianie oraz gitarze, następnie rozpoczął studia muzyczno-artystyczne na uniwersytecie w Monachium. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał jako perkusista w zespole rockowym.

Przed rozpoczęciem studiów coraz częściej zaczął się interesować i angażować w projekty z dziedziny muzyki elektronicznej. W trakcie swojej edukacji na uniwersytecie Jeff zaczął komponować swoje własne utwory oraz remiksy znanych światowych przebojów. Pierwszy duży sukces miał miejsce w 2010 roku – wówczas jako 17-latek  wygrał jeden z największych niemieckich konkursów przeznaczony dla DJ’ów. Dwa lata później muzyk wydał swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną Get The Fuck Up – album znalazł się na 4. miejscu najlepiej notowanych krążków w Niemczech. Na swoim koncie ma oficjalne remiksy dla takich artystów jak: Iggy Azalea, Pendulum czy chociażby Skrillex.

Na swoim koncie ma również kilkanaście koncertów w niemal całej Europie, a także w Korei Południowej oraz Japonii. Jego remiksy osiągają najwyższe miejsca na listach iTunes’a. Jeff współpracuje m.in. z brytyjskim wokalistą Jody Brock, wraz z którą nagrał utwór Name in Light. W 2014 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Universal Music Germany, która wyda jego pełny debiutancki album. W połowie zeszłego roku Noize Generation opublikował kolejne remiksy do utworów zespołu One Republic – nowe brzmienia kompozycji zyskały ogromną popularność w kilku państwach w Europie.

Zaproszenie wystosowane przez stację NDR dotyczące uczestnictwa w niemieckich preselekcjach Unser Song für Österreich artysta przyjął od razu. Do koncertu muzyk zgłosił dwa utwory: A Song For You oraz Crazy Now. Warto wspomnieć, że pierwsza kompozycja jest motywem przewodnim w niemieckiej edycji programu Top Model, a także króluje w niemal wszystkich niemieckich klubach muzycznych.

Przypominamy, że niemiecki finał odbędzie się 5 marca o godzinie 20:15.

Źródło oraz zdjęcie: eurovision.de, unser-song-fuer-oesterreich.de, youtube.com, inf. wł.

2 KOMENTARZE

  1. Ależ zróżnicowanie artystów w USfO! Jestem pod ciągłym i ogromnym wrażeniem 🙂
    A co to tego konkretnego wykonawcy – fajna ta piosenka zgłoszona do preselekcji.
    Swoją drogą #mati pewnie to coś w Twoich klimatach i przypuszczam, iż właśnie Noize Generation najbardziej przypadnie Ci do gustu z niemieckiego USfO 🙂

    • Zgadłeś 😉 . Tzn. to bardzo prawdopodobne, bo nie znam jeszcze wszystkich utworów z niemieckich preselekcji 🙂 . Ale znając życie, pewnie wybiorą kolejną balladę lub pop-balladę 😀 . Konkurencja jest silna (to co już znam z niemieckich preselekcji, wystarczy mi do takiego stwierdzenia)… Niech chociaż będzie to coś w języku niemieckim, zawsze to jakaś odmiana, a poza tym, bardzo lubię ten język 🙂 .