Finał niemieckich preselekcji „Unser Song für Österreich” odbędzie się 5 marca. Na naszej stronie przybliżymy czytelnikom sylwetki wszystkich uczestników tego koncertu.

Zgodnie z regulaminem preselekcji w Niemczech, do finału zaproszono siedmiu artystów, którzy wykonają w nim dwa utwory. Niedawno wszystkie konkursowe kompozycje zostały oficjalnie opublikowane. W dzisiejszym artykule przybliżymy bliżej sylwetkę zespołu Faun.

Formacja została założona w 2002 roku przez Olivera „SaTyra” Pade, Elisabeth Pawelke, Fione Rüggeberg oraz Birgit Muggenthaler. Pierwszy debiutancki krążek został wydany w roku powstania zespołu. Obecnie ze starego składu grupy pozostał jedynie Oliver, w międzyczasie zespół miał 7 wokalistów, którzy na przestrzeni 12 lat zmieniali się dosyć często. Muzycy wykonują muzykę z pogranicza pogańskiego folku oraz średniowiecznych brzmień. Oryginalność stylu zawdzięczają głównie niecodziennym melodiom oraz graniu na niepopularnych obecnie instrumentach. Utwory wykonywane często są w języku niemieckim, łacinie oraz w językach skandynawskich (głównie po fińsku). Ogromną popularność zespół Faun zdobył dopiero w roku 2013 – wówczas został wydany siódmy album zatytułowany Von den Elben – którego sprzedaż liczona jest w około 112 tysięcy egzemplarzy (złota płyta w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii). Pierwszy raz zespół zanotował miejsca w top 10 na liście popularności w krajach niemieckojęzycznych. Ponadto formacja została nominowana to prestiżowej nagrody ECHO w kategoriach: Grupa Pop/Rock oraz Zespół Roku.

W zeszłym roku zespół wydał swój ósmy krążek zatytułowany Luna – album odniósł największy sukces głównie w Niemczech (dopiero 20. miejsce na listach w Austrii oraz 12. miejsce w Szwajcarii), jednak mimo to Faun jest jedynym zespołem, który wykonuje tę oryginalną muzykę i odniósł tak spory sukces. Z kolei teledysk do singla Walpurgisnacht gościł przez ponad 2 miesiące na niemieckiej stacji muzycznej Viva.

Pod koniec stycznia niemiecki nadawca publiczny ogłosił nazwiska oraz nazwy siedmiu finalistów preselekcji Unser Song für Österreich. Wśród potencjalnych pretendentów do reprezentowania Niemiec w Wiedniu znalazł się zespół Faun. Do koncertu finałowego formacja zgłosiła dwa utwory: Hörst du die Trommeln oraz Abschied.

https://www.youtube.com/watch?v=sKq2XAlcI1I

Przypominamy, że finał preselekcji Unser Song für Österreich odbędzie się 5 marca w Hannoverze. W finale obecnie jest siedmiu uczestników, nadal jedno miejsce pozostaje wolne dla zwycięzcy koncertu drugiej szansy, który odbędzie się 19 lutego w Hamburgu. Wówczas poznamy nazwisko ostatniego niemieckiego finalisty.

Źródło oraz zdjęcie: unser-song-fuer-oesterreich.de

2 KOMENTARZE