Finał niemieckich preselekcji „Unser Song für Österreich” odbędzie się 5 marca. Na naszej stronie przybliżymy czytelnikom sylwetki wszystkich uczestników tego koncertu.

Zgodnie z regulaminem preselekcji w Niemczech, do finału zaproszono siedmiu artystów, którzy wykonają w nim dwa utwory. Niedawno wszystkie konkursowe kompozycje zostały oficjalnie opublikowane. W dzisiejszym artykule przybliżymy bliżej sylwetkę zespołu Laing.

Grupa powstała w 2007 roku – wówczas trzy wokalistki oraz jedna choreograf spotkały się na jednej z berlińskich imprez muzycznych. W skład zespołu wchodzą: Larissa, Susanna Berivan, Johanna Marshalla oraz Marisa Akeny. Dziewczyny mają skromny dorobek artystyczny. Do tej pory wydały dwa albumy ( w 2013 oraz 2014 roku). Pierwszy krążek Paradies Naiv zadebiutował na 13. miejscu na liście sprzedaży płyt w Niemczech – jego przygoda z notowaniem była krótka, bowiem zaledwie po 3 tygodniach album spadł z listy 100 najlepiej sprzedających się płyt. Zespół Laing ma na swoim koncie przebój Morgens immer müde, do którego teledysk został nakręcony w rodzinnym mieście członkiń grupy – w Berlinie. Singiel znajdował się przez 23 tygodnie na różnych listach przebojów w niemieckich rozgłośniach radiowych. Ponadto piosenka zajęła 2. miejsca podczas Bundesvision Song Contest.

 Niestety, drugi album nie odniósł sukcesu i nie wygenerował nowego hitu. Wokalistki jednogłośnie przyznają, że bardzo istotne w ich karierze jest śpiewanie w języku niemieckim. W swojej twórczości artystycznej często używają ironii oraz satyry, aby w lepszy sposób przybliżyć słuchaczom małostkowość codziennych sytuacji. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza popu, electro oraz RnB.

Z wielkim entuzjazmem przyjęły zaproszenie stacji NDR, która nawiązała z zespołem współpracę podczas eurowizyjnego projektu. Znając możliwości sceniczne wokalistek i choreograf jesteśmy przekonani, że występ podczas finału Unser Song für Österreich będzie oryginalny i zapadający w pamięć. Do koncertu finałowego zespół Laing zgłosił dwa utwory: Zeig deine Muskeln oraz Wechselt die Beleuchtung.

Przypominamy, że finał niemieckich preselekcji odbędzie się 5 marca o godzinie 20:15.

Źródło i zdjęcie: eurovision.de, youtube.com