Finał niemieckich preselekcji „Unser Song für Österreich” odbędzie się 5 marca. Na naszej stronie przybliżymy czytelnikom sylwetki wszystkich uczestników tego koncertu.

Zgodnie z regulaminem preselekcji w Niemczech, do finału zaproszono siedmiu artystów, którzy wykonają w nim dwa utwory. Niedawno wszystkie konkursowe kompozycje zostały oficjalnie opublikowane. W dzisiejszym artykule przybliżymy bliżej sylwetkę zespołu Mrs. Greenbird.

W skład zespołu wchodzą Sarah Nücken oraz Steffen Brückner. Muzycy poznali się w 2006 roku w Kolonii podczas jednego z koncertów w klubie Underground. Sarah uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych i wielokrotnie wspierała wokalnie rodzime gwiazdy niemieckiego rynku muzycznego podczas koncertów na żywo. Artyści postanowili połączyć siły i stworzyć zespół – początkowo nazywali się Goldkehlchen, jednak później zmienili nazwę na Greenbird. W międzyczasie muzycy pracowali wspólnie nad nowym materiałem muzycznym – trochę to trwało, bowiem jesienią 2012 roku Mrs. Greenbird wziął udział w trzecim sezonie niemieckiego odpowiednika programu X Factor. Duet oczarował jurorów i widzów swoją oryginalnością i muzyką, jaką komponują – jest to pogranicze stylów: popu, folku oraz instrumentów dętych. Muzycy szturmem podbili serca publiczności i wygrali program, dzięki czemu z dnia na dzień byli coraz bardziej rozpoznawalni nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii oraz Szwajcarii.

Debiutancka płyta zespołu ukazała się 21 grudnia 2012 roku i od razu znalazła się na 1. miejscu na liście sprzedaży w Niemczech, na 2. miejscu w Austrii oraz na 9. miejscu w Szwajcarii. U naszych zachodnich sąsiadów płyta znajdowała się w notowaniu top 50 przez 23 tygodnie, dzięki czemu Mrs. Greenbird otrzymali platynową płytę za ich debiut. Pod koniec zeszłego roku odbyła się premiera drugiej płyty duetu – album Postcards nie odniósł aż tak spektakularnego sukcesu, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego krążka, jednak mimo to duet jest wciąż bardzo popularny w Niemczech.

https://www.youtube.com/watch?v=AsTRTddeY2c

Najnowszy singiel zespołu Shine Shine Shine króluje na listach przebojów i jest bardzo często grany w lokalnych rozgłośniach radiowych. Ponadto muzycy zgłosili ten utwór do preselekcji Unser Song für Österreich, dzięki czemu obecnie uważani są za jednych z faworytów do zwycięstwa i reprezentowania Niemiec w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji. W specjalnym wywiadzie dla portalu eurovision.de Sarah powiedziała, że sam udział w niemieckich preselekcjach jest dla niej ogromnym wyróżnieniem, a możliwość reprezentowania swojego kraju na arenie międzynarodowej byłby spełnieniem jej marzeń. Oprócz utworu Shine Shine Shine zespół Mrs. Greenbird zgłosił również kompozycję pt. Take My Hand.

Przypominamy, że finał niemieckich preselekcji odbędzie się 5 marca.

Źródło oraz zdjęcie: eurovision.de, unser-song-fuer-oesterreich.de

2 KOMENTARZE