Telewizja NDR opublikowała nazwiska siedmiu uczestników finału narodowego. Jedno wolne miejsce zajmie zwycięzca koncertu „Drugiej Szansy”.

Finał preselekcji Unser Song für Österreich tradycyjnie odbędzie się w marcu. Poznaliśmy artystów, którzy w Hannoverze zawalczą o wyjazd do Wiednia. Wśród tegorocznych finalistów znajdują się m.in. uczestnicy programu X Factor, The Voice of Germany oraz muzycy młodego pokolenia pracujący z najlepszymi producentami muzycznymi w Niemczech. Jedno wolne miejsce w finale zajmie zwycięzca klubowego koncertu – jego nazwisko poznamy 19 lutego.

Poniżej prezentujemy nazwiska uczestników Unser Song für Österreich:

  • Fahrenhaidt
  • Faun
  • Alexa Feser
  • Mrs. Greenbird
  • Andreas Kümmert
  • Laing
  • Noize Generation

Finał niemieckich preselekcji odbędzie się 5 marca w Hannoverze. Utwory, które zaprezentują wszyscy finaliści będą opublikowane kilka dni przed widowiskiem. Natomiast na specjalnej platformie internetowej są dostępne kompozycje biorące udział w tzw. koncercie „drugiej szansy”, TUTAJ można zapoznać się ze wszystkimi półfinałowymi utworami.

W tym roku Niemcy mają powód do dumy – zainteresowanie konkursem utrzymuje się nadal na bardzo wysokim poziomie. Dowodem na to są zgłoszenia do półfinału, których liczba przekroczyła 1200. Przypominamy, że w zeszłym roku, mimo znanych nazwisk, do Kopenhagi w niemieckich barwach pojechał zespół Elaiza, który szturmem przebił się przez koncert „drugiej szansy” i zgarnął sympatię widzów oraz jurorów podczas finału. Przykład zeszłorocznych reprezentantek Niemiec potwierdza regułę, że każdy konkurs potrafi być nieobliczalny – nawet mimo wielkich nazwisk i faworytów triumfy może świecić ktoś zupełnie nieznany. Jak będzie w tym roku? Odpowiedź na nurtujące nas pytania poznamy 19 lutego oraz 5 marca.

Źródło: eurovision.de, eurivision.tv, ogaegermany.de, inf. wł.

Na zdjęciu zespół Mrs. Greenbird (eurovision.de)

1 KOMENTARZ