38 dni pozostało do finału Eurowzji dla Dzieci 2014, który odbędzie się w połowie przyszłego miesiąca na Malcie. Zgodnie z obietnicą rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych uczestnikom konkursu. Na pierwszy ogień idzie debiutująca Słowenia i jej reprezentantka Ula! 

Telewizja słoweńska RTV SLO to jeden z debiutantów w tegorocznej stawce, a Słowenia to jeden z czterech krajów b. Jugosławii, który wyśle swojego reprezentanta na Maltę. Co ciekawe, nadawcę słoweńskiego w Eurowizji dla Dzieci przekonał Vladislav Yakovlev z Europejskiej Unii Nadawców, który przebywał na wakacjach w Słowenii i postanowił połączyć wypoczynek z interesami.

https://www.youtube.com/watch?v=koNoDtZ28sE

(Ula wykonuje utwór „Molitva”, który wygrał ESC 2007 dla Serbii)

Reprezentantka kraju została wskazana wewnętrznie. Ustalono, że na Maltę pojedzie 12-letnia Ula Ložar, znana też pod pseudonimem Ula Sky. Wokalistka pochodzi ze stolicy kraju, aktualnie uczy się w siódmej klasie szkoły podstawowej i czwartej klasie szkoły muzycznej, gdzie ćwiczy grę na fortepianie. W wieku siedmiu lat zaczęła też naukę śpiewu ze swoją trenerką wokalną, Marjetą Vovk. Ula ma na swoim koncie uczestnictwo w paru konkursach wokalnych i muzycznych. Zaczęło się od 2. miejsca w konkursie międzyszkolnym dla młodych talentów, a skończyła na słoweńskim festiwalu „Złoty Mikrofonek”, czy węgierskim „Europop 2014”, podczas którego zajęła 4. miejsce. W przyszłym roku będzie reprezentować Słowenię podczas festiwalu „Tra la la” w Macedonii. Poza śpiewaniem i grą na fortepianie, Ula zajmuje się też dubbingiem. Podkładała głos w paru serialach animowanych. Uwielbia szydełkować, szyć, malować i gotować. Jej muzycznymi wzorami są m.in. Beyonce, Jessie J czy grupa Little Mix, ale ceni też Gaię Cauchi, ubiegłoroczną zwyciężczynię Eurowizji dla Dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=ujFt4rVD9VU

(Ula i Tinkara wspólnie wykonują utwór „Spet”)

Ula jest współautorką utworu eurowizyjnego „Nisi Sam / Your Light (Nie jesteś sam / Twoje światło)”. Przy tworzeniu piosenki pracowali też Raay  i Marjeta Vovk (muzyka) oraz Erika Mager i Lucienne Lončina (tekst). Raay jest też kompozytorem utworu „Spet / Round and Round”, który podczas dorosłej ESC 2014 wykonała Tinkara Kovač, zajmując w finale 25. miejsce. Ula wykona swój utwór w dwóch językach – po angielsku i słoweńsku, mając nadzieję, że zostawi po sobie dobre wrażenie. Już teraz cieszy się na spotkanie wielu nowych ludzi i występ przed tak ogromną publicznością.

(Ula Ložar „Nisi sam / Your Light” – utwór Słowenii na JESC 2014)

You’ll never know how it feels inside
So many reasons why
I’ve been feeling down and complicated
As I look inside my head

V očeh gori moj in tvoj sijaj
Če to si dovoliš
Prvi se koraki težki zdijo
A nočem, da zbežiš

And I can see the light, your light
It’s shining on me
And I’m ready to be an angel oh your angel
I’m looking for you and I know I can see the light
Uuuuu in your eyes
Haaaa…

V očeh gori moj in tvoj sijaj
Če to si dovoliš
Prvi se koraki težki zdijo
A nočem, da zbežiš

In vedi, da sem
Zate tukaj zdaj
Ker skupaj je lahko
Ko hudo je, roko mi svojo daj
Da stisnem te močno
Nisi sam!

Zato sva tu in zdaj
Da kdaj, polepšava dan
Za ljudi, ki ne znajo k sanjam
In poklanjam ti ta svoj nasmeh
Veš, nikoli res nisi sam
Nisi sam!

Co sądzicie o utworze Słowenii? Zapraszamy do komentowania i wymiany opinii pod artykułem jak i na naszym fan page!

Źródło: JuniorEurovision.tv, ESCkaz.com, 

1 KOMENTARZ

  1. Fajna piosenka, ale wolałbym, aby zaśpiewał ją ktoś dorosły :), albo nawet ta Ula, ale za parę lat :). No sorry, ale nie pasuje mi ta dziecięcość, takie kreowanie tych dzieci na niby dorosłych piosenkarzy, takie to trochę na siłę. Jeśli cokolwiek tu rozważać, no to tylko pod względem muzycznym, a pod tym względem jest naprawdę dobrze. Jeszcze ze dwa lub trzy lata, i może ta piosenka brzmiałaby w wykonaniu tej Uli w miarę dorośle 🙂 .