31 dni pozostało do finału Eurowzji dla Dzieci 2014, który odbędzie się w połowie przyszłego miesiąca na Malcie. W ramach naszego cyklu prezentujemy dziś czwartego uczestnika konkursu. Będzie to Vincenzo ze słonecznej Italii, jedyny chłopiec w stawce!

Włochy to kolejny debiutant na JESC 2014 i jedyny kraj z tzw. „Wielkiej Piątki”, który weźmie udział w konkursie. Nadawcą odpowiedzialnym za wybór i przygotowanie reprezentanta jest Rai Gulp. Plotkuje się, że Włosi już wcześniej byli zainteresowani udziałem w Eurowizji dla Dzieci, ale dopiero ubiegłoroczny start San Marino i organizacja tegorocznego konkursu na Malcie ostatecznie przekonały ich do debiutu. Ze względu na liczne sukcesy podczas „dorosłej” Eurowizji, także i tutaj uważani będą za faworytów, zapewne zdobędą wysokie noty z krajów takich jak San Marino, Słowenia czy Czarnogóra.

(Vincenzo śpiewa „Cinque giorni” podczas programu „Ti lascio una canzone”)

Vincenzo Cantiello, reprezentant Włoch, urodził się w sierpniu 2000 roku w Neapolu. Swój debiut wokalny zaliczył jako członek chóru kościelnego „Sant’Elpidio Vescovo”. W wieku 10 lat triumfował podczas lokalnego festiwalu „Cant’ Atella”. W roku 2013 wydał swój pierwszy singiel pt. „Glitter and Gold”, jednak prawdziwą sławę przyniósł mu udział w programie „Ti lascia una canzone 2014”, w którym wygrał dwa odcinki. Co ciekawe, w finale pokonała go Federica Falzon, która w tym roku reprezentować będzie Maltę na Eurowizji dla Dzieci. Warto wspomnieć, że jutro młody wokalista wyleci do Stanów, by wystąpić w ramach Dni Kolumba w Waszyngtonie. Vincenco sam siebie uważa za osobę emocjonalną i pełną pasji. Twierdzi, że słucha każdego rodzaju muzyki, szuka inspiracji i buduje swój własny styl.

(Vincenzo „E poi”)

Jedyny chłopiec w tegorocznej stawce JESC zaśpiewa balladę „Tu primo grande amore” po włosku i angielsku. Autorem kompozycji jest Leonardo De Amicis, a w nagraniach wokaliście towarzyszyła 30-osobowa orkiestra. Vincenco nie może się już doczekać udziału w Eurowizji dla Dzieci i bardzo cieszy się, że został pierwszym w historii reprezentantem Włoch. Przyznał również, że jest fanem konkursu i śledził wcześniejsze edycji dzięki transmisji internetowej.

(Vincenzo Cantiello „Tu primo grande amore” – utwór Włoch na JESC 2014)

È cambiato tutto ora che ci sei
Tu così importante dentro i sogni miei…
E’ così speciale stare insieme a te
Quasi non ci credo e non so perché…

Lo sai,non posso più aspettare…
Ti voglio bene, lo devo dire…

Io, non so fare a meno
Dei tuoi occhi dentro i miei
Del tuo cuore quando batte forte
Batte forte insieme al mio…
Tu, primo grande amore
Non ci lasceremo mai
Tu, il sorriso delle mie carezze
Tu che illumini per me…
La notte…

Perché non siamo già più grandi…?!
Fuori dai banchi di questa scuola…

You are my very first love
I will never let you go,
Perché c’è qualcosa che mi dice
Che mai più sarà così…

You are my very fisrt love
I will never let you go

Sei Tu il sorriso delle mie carezze
Tu il mio solo primo e grande
Amore

Co sądzicie o utworze Włoch? Zapraszamy do komentowania i wymiany opinii pod artykułem jak i na naszym fan page!

Źródło: ESCkaz, JuniorEurovision.tv, fot: JuniorEurovision.tv