Poznaliśmy drugą część półfinalistów we Francji! Czy wśród nich jest zwycięzca Destination Eurovision?

8 i 9 stycznia France 2 nagrało półfinałowe odcinki preselekcji Destination Eurovision, które zostaną wyemitowane na tym kanale 13 i 20 stycznia bieżącego roku o 20:55. Wcześniej do wiadomości podano listę uczestników i tytuły piosenek, z którymi wykonawcy powalczą o reprezentowaniu kraju nad Sekwaną w Portugalii!

Łącznie 18 artystów (z 1500 zgłoszonych) powalczy o reprezentowanie Francji w Lizbonie. Sylwetki pierwszej dziewiątki uczestników przedstawialiśmy TUTAJ.

Teraz przybliżamy drugą część szczęśliwców, którzy zostali zakwalifikowani przez komisję do udziału w programie Destination Eurovision (fragmentu konkursowego utworu można posłuchać po kliknięciu w pseudonim/imię i nazwisko wykonawcy lub tytuł piosenki).

W ostatniej edycji The Voice of France wywalczyła drugie miejsce w drużynie Florent PagnyLucie Vagenheim od najmłodszych lat wykazywała zdolności artystyczne: śpiewała, tańczyła oraz występowała na scenach teatralnych. Posiada swój kanał w serwisie YouTube, na którym zamieszcza covery różnych utworów (m.in. Radioactive Imagine Dragons i I Love You Woodkida). Konkursowa piosenka będzie jej debiutanckim singlem. W materiałach wideo przygotowanych z myślą o Destination Eurovision przyznała, że ogląda muzyczne zmagania europejskich krajów z mamą co roku i jest fanką widowiska (szczególnie zaś realizacji i produkcji show).

Fanom Eurowizji może być znana jako… jurorka, która oceniała utwory biorące udział w ostatniej edycji konkursu, organizowanej w maju 2017 roku w Kijowie (w jej finałowym TOP3 znalazły się odpowiednio Bułgaria, Wielka Brytania i Norwegia; Portugalię umieściła na siódmym miejscu). Sonia Boraso, bo tak się naprawdę nazywa, sławę zdobyła w 2016 roku, gdy wygrała organizowany przez rozgłośnię radiową NRJ konkurs talentów. Enea śpiewa od dziecka i uważa, że muzyka to najlepszy sposób na wyrażenie siebie. Debiutancki singiel wydała w zeszłym roku. Nosi on tytuł „Je t’écris” (Piszę do ciebie). Konkursowa piosenka to jej autorski utwór.

To uczestniczka drugiej edycji The Voice of France z 2013 roku, która była w drużynie prowadzącego Destination Eurovision Garou. Niestety, odpadła z programu już w pierwszym odcinku emitowanym na żywo. W 2015 roku wydała dość dobrze przyjęty cover Avant qu’elle parte, pierwotnie wykonywany przez grupę Sexion d’Assaut. Sarah zaśpiewa w preselekcjach utwór Tu me manques (Tęsknię za tobą), który jest w 100% jej autorstwa. Co ciekawe, udział tej wokalistki nie jest żadnym zaskoczeniem: zaprezentowany w wideo promującym projekt fragment konkursowego utworu został rozpoznany przez fanów z Francji i odnaleziony w serwisie Amazon.

Kevin Duarte (prawdziwe imię i nazwisko) pochodzi z miejscowości Pau w Pirenejach. Jest co prawda dopiero na początku artystycznej drogi, jednak już deklaruje, że najbliższe jego sercu są brzmienia R’n’B. Udział w Destination Eurovision ma być jednak dla niego flirtem z popem. Konkursowy utwór Paradise (Raj) będzie jego debiutanckim singlem. Za kompozycją stoi doskonale znana we Francji postać, czyli Dany Synthé, jeden z najbardziej popularnych nad Sekwaną producentów muzycznych i juror w bieżącej edycji Nouvelle Star (odpowiednik Idola). Prywatnie panowie są przyjaciółmi z dzieciństwa.

https://www.youtube.com/watch?v=oIjf3wwHASc

To szerzej nieznany młody wokalista, który uwielbia łowić ryby z tatą oraz kocha Francję i zapewnia, że twardo stąpa po ziemi. W preselekcjach wykona utwór, którego tytuł w swobodnym tłumaczenia oznacza Gdzie indziej. Wiadomo, że jest niezwykle muzykalny: w wieku czterech lat zaczął grać na skrzypcach. Jego konkursowa piosenka (którą zarówno skomponował, jak i napisał do niej tekst) to pop w stylu Shawna Mendesa, przyjazny stacjom radiowym.

https://www.youtube.com/watch?v=iXhgeqnkmNQ

Do niedawna znany był przede wszystkim jako kompozytor i autor tekstów piosenek dla takich artystów, jak Soprano, Claudio Capéo i Kendji Girac. Jednak Nassi postanowił jakiś czas temu rozwinąć skrzydła i postawił na karierę solową. Do tej pory wydał dwa single (z czego debiutancki La vie est belle ukazał się na rynku na początku 2017 roku i pokrył się złotem, dzięki dużej popularności w serwisach streamingowych; do tej pory teledysk do niego na YouTube obejrzano ponad 28 milionów razy!), jednak zapowiada, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy jego debiutancki album. Co ciekawe, jego konkursowy utwór (w 100% autorski), noszący tytuł Rêve de gamin (Marzenie dziecka), był inspirowany… Eurowizją! „Wyobraziłem sobie, że jestem ośmioletnim dzieckiem, które ogląda konkurs i czuje się zainspirowane do marzeń o wielkich rzeczach„, stwierdził. To z pewnością jedno z najbardziej znanych nazwisk w stawce.

To zwyciężczyni The Voice Kids z 2015 roku, która jest niewidoma. Wielokrotnie podkreślała jednak, że rodzice wychowali ją w przekonaniu, iż nic nie jest niemożliwe, jeśli człowiek ciężko pracuje, by realizować marzenia i osiągać obrane cele. Jane pochodzi z wyspy Mauritius. Po zwycięstwie w programie wydała debiutancki album À travers vos yeux (Przez twoje oczy). We wrześniu zyskała tytuł Artysty Pokoju UNESCO, w uznaniu jej pracy na rzecz walki o prawa osób niepełnosprawnych. W preselekcjach wykona klasyczną balladę, niosącą przesłanie pokoju i nadziei. Stoi za nią jeden z najbardziej uznanych artystów sceny francuskiej, Pascal Obispo oraz sama Jane.

Ehla wystartowała w 2013 roku we francuskiej wersji reality show Popstars. Pod swoim prawdziwym nazwiskiem, Léa, dołączyła wówczas do grupy dziewcząt, które utworzyły formację The Mess, która wygrała program. Co prawda miały kilka singli, jednak rok później zespół przestał istnieć. Przez przypadek Ehla została zauważona przez producenta muzycznego, który szukał wokalistki do nagrania piosenek znanego we Francji ulicznego poety (rapera) Grand Corps Malade. To on jest zresztą głównym twórcą konkursowego utworu, utrzymanego w dosyć melancholijnym tonie.

Ehla wydała swój debiutancki singiel Demain encore w sierpniu 2017 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=sHzrBhj5oh8

To zwycięzca szóstej edycji The Voice of France (drużyna Matta Pokory), który urodził się w Lizbonie i w wieku dziewięciu lat przybył z rodzicami do kraju nad Sekwaną. O jego udziale w preselekcjach eurowizyjnych mówiło się od jakiegoś czasu. Co ciekawe w 2015 roku, gdy miał piętnaście lat, wziął udział w drugiej edycji… The Voice Kids! Zajął wówczas w finale widowiska drugie miejsce. Piosenka, którą wykona, opowiada o kobiecie, która każdego dnia walczy o poprawę jakości swojego życia. Podkreśla, że jest gotowy, by na scenie dać z siebie wszystko i zrobić show z prawdziwego zdarzenia.

Nagrane wczoraj i dzisiaj odcinki półfinałowe zostaną wyemitowane odpowiednio 13 i 20 stycznia 2018 roku na antenie France 2. Uczestników oceniać będzie jedynie jury, prawdopodobnie (choć informacje nie są pewne) zarówno międzynarodowe, jak i krajowe. W skład tego pierwszego wejdą Olga Salamaha z Białorusi, Nicola Caligiore z Włoch oraz Christer Bjorkman ze Szwecji. W skład pierwszego natomiast Isabelle BoulayChristophe Willem i Amir (Eurowizja 2016). W finale do tego grona dołączą także przedstawiciele takich krajów, jak Armenia, Bułgaria, Finlandia, Islandia, Izrael, Szwajcaria oraz Rosja. To oni, wraz z telewidzami, stosunkiem głosów 50:50, wskażą następcę Almy w Konkursie Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Lizbonie.

Nadawca podał również skład poszczególnych półfinałów, który prezentujemy poniżej.

Półfinał pierwszy

https://twitter.com/EurovisionF2/status/950470371161014273

Półfinał drugi:

Przypomnijmy, że z każdego półfinału do finału awansuje jedynie czterech najlepszych wykonawców. Na tym etapie z Destination Eurovision pożegna się zatem aż dziesięcioro uczestników.

Zdjęcie: Facebook: Eurovision France, France 2

Źródło: Facebook: Eurovision France, esctoday.com, Wiwibloggs, Youtube, Eurovoix.com

Exit mobile version