10 – tylu artystów powalczy w pierwszych w historii preselekcjach australijskich do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wczorajszego wieczoru poznaliśmy ostatnie trzy nazwiska, które staną do walki o bilet do Tel Awiwu! Poznajcie ich.  Posłuchajcie również utworów konkursowych, które sukcesywnie umieszczane są w sieci.

Kiedy opublikowano pierwsze siedem nazwisk, a stacja SBS milczała w temacie kolejnych, większość fanów myślała, że to ostateczny skład Australia Decides. Nic bardziej mylnego! Do stawki dołączyły ostatnie 3 nazwiska. Są to Ella Hooper, Tania Doko i Alfie Arcuri.

Ella Hooper, zasłynęła w Australii w pop-rockowym zespole Killing Heidi, z którym świętowała największe sukcesy w swojej karierze. W 2000 roku wraz z zespołem zgarnęła 4 nagrody ARIA (australijski odpowiednik Fryderyków). W 2006 roku zespół się rozpadł.
Ella wróciła na scenę w 2012, wydając dwie płyty solowe, jednak żadna z nich nie odniosła sukcesu. Jest podekscytowana, że może wziąć udział w pierwszych preselekcjach, bo jak sama twierdzi, jest coraz większą fanką samej Eurowizji i jest to idealny moment, by ze swoim rockowym zacięciem stanęła do walki o bilet.

Tania Doko, to połowa duetu Bachelor Girl, ktory świętował niemałe sukcesy na australijskiej scenie muzycznej. W 1999 roku duet ten zdobył nagrodę ARIA za najlepszą produkcję roku. W tym samym roku otrzymały również nagrodę od stowarzyszenia APRA za najlepszy utwór. Według tego stowarzyszenia, które w 2018 stworzyło zestawienie najczęściej granych utworów w australijskim radiu, piosenka „Buses & trains” jest najczęściej puszczanym australijskim kawałkiem na przełomie 20 lat. W 2012 roku Tania zdecydowała się na przeprowadzkę do Szwecji, gdzie została kompozytorką i autorką tekstów. Pisze m.in. dla The Veronicas, Tiny Areny, Jessici Mauboy, Samanthy Jade czy samego Mansa Zelmerlowa. O swoim udziale w preselekcjach powiedziała, że było to nieplanowane, ale bardzo ekscytujące, ponieważ nigdy czegoś takiego nie przeżyła. Chce połączyć całe zdobyte doświadczenie i stworzyć świetną piosenkę, która będzie „wisienką na torcie” w jej karierze.

Alfie Arcuri, dla młodszej, australijskiej publiczności, jest to najbardziej rozpoznawalna postać z tej trójki. W 2016 roku zwyciężył piąty sezon lokalnego The Voice. Wydał do tej pory jeden album studyjny, a jego singiel Cruel” bardzo dobrze sobie radził na listach przebojów. Jest przerażony i jednocześnie podekscytowany startem w preselekcjach. Bardzo chciałby reprezentować Australię w tym jak to sam określił, międzynarodowym święcie, które skupia w sobie radość i celebruje muzykę.

Tak prezentują się ostatni artyści, biorący udział w Australia Decides. Dyrektor generalny całego wydarzenia, Paul Clarke powiedział, że jest bardzo zadowolony ze stawki, ponieważ na scenie zaprezentuje się dziesiątka artystów, która zaprezentuje bardzo szeroki przekrój australijskiej sceny muzycznej. Widzowie będą mieli trudne zadanie wybrać tego najlepszego.

Pozostałe sylwetki uczestników poznacie tutaj i tutaj.

Poniżej prezentujemy opublikowane do tej pory piosenki. Miłego słuchania!

Finał preselekcji odbędzie się w sobotę 9 lutego, o godzinie 10:30 czasu polskiego (20:30 czasu lokalnego).