Zaprezentowano dzisiaj propozycję rosyjską wraz z teledyskiem. Po zeszłorocznym skandalu, związanym z niedopuszczeniem Julii do udziału w konkursie na Ukrainie z powodów politycznych, rosyjski nadawca obiecał piosenkarce, że wyśle ją w tym roku do Lizbony i tak też się stało. Artystka wykona w Portugalii utwór I Won’t Break.

W zeszłym roku Julia miała reprezentować Rosję w Kijowie z piosenką Flame is Burning, jednak ze względu na złamanie ukraińskiego prawa, tak się nie stało i piosenkarka została odsunięta od konkursu. W tym roku nie ma takich przeciwwskazań i usłyszmy artystkę najpierw podczas 2. półfinału 10 maja, wówczas zmierzy się m.in. z Polską i najpewniej 12 maja, ponieważ Rosja nigdy  nie miała problemów z awansem do ścisłego finału.

Propozycja I Won’t Break zostanie wykonana w całości po angielsku. Słowa do niej napisał Leonid Gutkin, który był odpowiedzialny za piosenki rosyjskie  na Eurowizji w latach 2013 i 2015, a także za mołdawską propozycję w 2016. Za wizualną prezentację piosenki odpowiadać będzie Alexey K. Golubev, który wcześniej współpracował z Poliną Gagariną.

Kim jest Julia?

Piosenkarka urodziła się 7 kwietnia 1989 roku w mieście Uchta. Wielokrotnie wygrywała wiele konkursów i festiwali muzycznych, zarówno w Rosji, jak i za granicą (np. została laureatką nagrody „Złota Gwiazda Alla”, która jest sygnowana przez Ałłę Pugaczową), została finalistką telewizyjnego projektu muzycznego „Czynnik A” i ostatecznie zajęła w nim 2. miejsce w 2013 roku. Śpiewała podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi w 2014 roku. Julia od dzieciństwa cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, przez co posiada pierwszą grupę niepełnosprawności. Artystka w 2015 roku wystąpiła na Krymie  po roku aneksji tego terytorium do Rosji w sposób bezprawny, co spowodowało, że Ukraina w zeszłym roku zabroniła Julii przekroczyć granicę tego państwa i co spowodowało roczną absencję Rosji w konkursie.

Źródło: esckaz, , esc-plus1tv.ru Foto: esc-plus, PROMODJ

2 KOMENTARZE

  1. Jedyna rzecz do której u Julii nie jestem przekonany to jej angielski (choć i tak z roku na rok poprawia się). Kawałek o klasę lepszy niż zeszłoroczny. Będzie TOP5 czuję, tak jak niemal pewność, że z powodów politycznych nie ma szans na zwycięstwo mimo że jest jednym z najlepszych edycji 2018. Wiadomym jest, że połowę Europy uwiera nawet udział Rosji także całe szczęście że może Julia pod swoją flagą jechać, a nie jak na IO jako jakiś „Piosenkarz ze Wschodu”. 9/10.