Po kilkunastu tygodniach zapowiedzi ormiański nadawca zaprezentował pełny skład zespołu Genealogy, który pojawi się w barwach kraju podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Co więcej, sześcioosobowa formacja opublikowała oficjalny teledysk do swojego konkursowego utworu – „Don’t Deny”.

Lokalna stacja ARMTV potwierdziła, że szóstą członkinią formacji Genealogy została Inga Arszakian, która pojawiła się już w barwach Armenii podczas 54. Konkursu Piosenki Eurowizji razem ze swoją siostrą, Anusz. Dołączyła ona tym samym do Essaïa Altounianiego (reprezentującego w projekcie Europę), Tamar Kaprelian (Amerykę), Vahe’a Tilbiana (Afrykę), Stephanie Topalian (Azję) i Mary-Jean O’Doherty Vasmatzian (Australię), którzy wchodzą w skład zespołu.

Zgodnie z zapowiedziami, grupa została stworzona specjalnie na potrzeby udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji, a każdy z wokalistów występujących w zespole mieszka na co dzień w innym zakątku świata. Na potrzeby projektu  każdy  z nich zdecydował się na zjednoczenie sił i występ na widowisku pod nazwą Genealogy. Jak tłumaczyła sama stacja, cały pomysł ma symbolizować „pokój, jedność i tolerancję”, a także „zjednoczenie na scenie wszystkich Ormian”, których przodkowie opuścili rodzinne państwo po 1915 roku.

Konkursowy utwór Genealogy, „Don’t Deny„, został napisany przez Armena MartiroszanaInnę Mkrtchyan. Reżyserem oficjalnego klipu zrealizowanego do piosenki został Aren Bajadian. Przesłaniem numeru, zdaniem autorów, jest:

Szczęście, które rodzi się w momencie, kiedy ludzie są zjednoczeni i żyją w harmonii z samymi sobą, swoimi rodzinami, partnerami miłosnymi itd. Pokolenie wymienia się czasami, ale genealogia przypomina o trwałości takich wartości, jak miłość czy pokój.

Przypomnijmy, że Armenia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku, kiedy to w barwach kraju wystąpił André z utworem „Without Your Love„. Najlepszy wynik dla lokalnego nadawcy zdobyła dwa lata później popularna piosenkarka Sirusho ze swoim przebojem „Qélé, qélé„, z którym zajęła czwarte miejsce w finale 53. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Moskwie. W ubiegłym roku wynik wyrównał Aram Mp3, lokując się na czwartej pozycji klasyfikacji finałowej widowiska z piosenką „Not Alone„.

W tym roku Armenia wystąpi w pierwszej połowie pierwszego koncertu półfinałowego 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 19 maja w wiedeńskiej hali miejskiej. Finał widowiska zaplanowany jest na 23 maja. Czy wystąpi w nim zespół Genealogy?

Źródło i fot. eurovision.tv

5 KOMENTARZE

  1. Żadnej z dotychczas wybranych piosenek nie słucham tak często jak ormiańskiej. Brzmi zarazem balladowo i hymnicznie, ma zmienne tempo, dlatego, moim zdaniem, się wyróżnia. Na razie przyznaję jej złoto w osobistym rankingu.

  2. Kolejna ballada do kolekcji, na dodatek nudna i chaotyczna. Nie jest jakaś bardzo zła, ale jak dla mnie, najmniej dobra z dotychczasowych ballad. Nieco wyróżnia się refren oraz ostatnia minuta, jednak całość i tak wypada przeciętnie.