Posłuchajcie azerskiej propozycji na Konkurs Piosenki Eurowizji.

Eurowizyjna preselekcyjna gorączka powoli dobiega końca. Wczoraj poznaliśmy utwory ze Szwecji, Serbii oraz Litwy, dzisiaj natomiast swoją premierę ma azerskie Miracle. Posłuchajcie go:

Miracle słów kilka

Azerbejdżan, podobnie jak w zeszłym roku, zdecydował się zrezygnować z preselekcji na rzeczy wyboru wewnętrznego. Spośród 400 utworów, które zostały nadesłane, krajowcy nadawca z pomocą ekspertów muzycznych i telewizyjnych oraz fanów Eurowizji z 35 krajów, wyłonił Samrę Rahimli i Miracle.

Utwór ten powstał dzięki współpracy zespołu, w którego skład weszli: Amir AlyJakke „T.I Jakke” oraz Henrik Wikström. Jest to zatem kolejna propozycja kraju ognia, która zrodziła się dzięki pomocy szwedzkich autorów.

O sensie i przesłaniu Miracle Samra wypowiada się w następujący sposób:

Choć ta piosenka jest historią o bolesnym rozstaniu, nie jest ona balladą, jak mogłoby się wydawać. Dla mnie jest to hymn silnej i odważniej dziewczyny. Mam nadzieję, że zainspiruje tych, którzy utracili swoją miłość, do podjęcia właściwej decyzji i pójścia naprzód. Niech to będzie prawdziwy Cud dla mnie!

Bio

Samra Rahimli urodziła się w Baku. Swoje dzieciństwo spędziła zarówno w Azerbejdżanie, jak i w Rosji, by ostatecznie zamieszkać w swoim rodzinnym mieście. Po raz pierwszy dała się poznać szerszej publiczność podczas azerskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji (2012). Po nich zdecydowała się na studia muzyczne w Azerskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki.

W 2015 zdecydowała się na udział w O Ses Türkiye (The Voice of Turkey), gdzie dotarła do ćwierćfinału, a także w Ses Azerbaycan (The Voice od Azerbaijan), którego to programu została finalistką.

Ten rok jest jej szansą na zaistnienie w świadomości międzynarodowej publiczności. W maju zobaczymy ją w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy Samrze uda się osiągnąć sukces z Miracle?

Źródło: eurovision.tv
Zdjęcie: Ictimai TV

10 KOMENTARZE

  • Niestety, w większości piosenek ciężko znaleźć elementy nawiązujące do kultury poszczególnych krajów. Jedynie Chorwacja, Rumunia, Bośnia i Hercegowina oraz Francja mają jakieś nawiązania. Szwedzka piosenka też ma niewiele wspólnego ze szwedzką kulturą.

 1. No proszę, a jednak Azerbejdżan mnie zaskoczył, przynajmniej częściowo 🙂 . Jak na ten kraj, jest to bardzo dynamiczna propozycja 🙂 . Oczywiście klimat balladowy troszkę został zachowany, ale tylko troszkę. Bardzo dobra piosenka, może nie jakaś wybitna, ale z dobrym i ciekawym występem na żywo może osiągnąć naprawdę sporo! Świetna muzyka, dobry wokal, piękna wokalistka… myślę, że z czasem ta piosenka spodoba mi się jeszcze bardziej.

  No ale właśnie, azerski utwór został wybrany dzięki współpracy z ekspertami muzycznymi oraz fanami Eurowizji, co spowodowało jednak wybór czegoś innego, niż zwykle w ostatnich latach 🙂 . Zastanawiam się tylko, czy w Azerbejdżanie nie ma jakichś miejscowych kompozytorów? 🙂 Byłoby ciekawe usłyszeć, co mogliby skomponować na Eurowizję… np. coś etnicznego. No cóż, może w końcu Azerbejdżan kiedyś się na coś takiego zdecyduje…

 2. Dobry, melodyjny, dynamiczny kawałek zaśpiewany przez utalentowaną wokalnie artystkę. Wpadł mi w ucho już przy pierwszym przesłuchaniu. Moim zdaniem Miracle stanowi lepszą propozycję od ubiegłorocznej i tej sprzed dwóch lat. Nie zdziwię się, jeśli znajdzie się w pierwszej piątce. Piosenkę azerską oceniam bardzo wysoko. Mój aktualny ranking wygląda następująco:
  1. Rosja
  2. Bośnia i Hercegowina
  3. Ukraina
  4. Grecja
  5. Francja
  6. Islandia
  7. Cypr
  8. Gruzja
  9. Czarnogóra
  10. Azerbejdżan.