Podczas tegorocznych Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Dorota Osińska wystąpi z utworem Universal. Tymczasem dzisiaj odbyła się premiera teledysku do tej piosenki.

Emocje związane z Krajowymi Eliminacjami do Konkursu Piosenki Eurowizji nie słabną. Już 5 marca poznamy artystę, który w maju będzie reprezentował nasz kraj w Sztokholmie. O tę możliwość zawalczy między innymi Dorota Osińska, która utworem Universal chce zdobyć serca polskiej publiczności. Dzisiaj miała miejsce premiera teledysku do jej konkursowej propozycji:

Co wiemy o samym utworze? Za słowa odpowiedzialni są Tinatin Japaridze (współautorka islandzkiej piosenki Is it true, która zajęła drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2009 roku) oraz Phil Galdston współpracujący również z Beyonce, Celine Dion, Sheryl Crow oraz Aaronem Nevillem. Kompozytorem Universal jest Rick Allison, z którym Dorota Osińska tworzy materiał na swoją najnowszą płytę. Czy to zapewni jej bilet do Sztokholmu, dowiemy się 5 marca.

Informacja dla fanów Doroty – piosenkarka wystąpi podczas finału miesiąca programu Jaka to melodia?, którego emisja w niedzielę 27 lutego o 18.35 w TVP 1.

Źródło: materiały prasowe, informacje własne.
Fot.: materiały prasowe.

5 KOMENTARZE

  1. ten utwór jest tak zły, że najlepiej jakby nigdy nie został nagrany. Sztampa, nuda, wtórność, kalka eurowizyjnych średniaków. Nie ładnie tak panowie producenci, takie kompozycje można kupić za 200 zł na stronach z podkładami.

  2. Pomimo iż nad piosenką czuwały osoby, które mają ogromne doświadczenie w branży muzycznej, utwór jest po prostu słaby. Mam nadzieję, że przepadnie w polskich preselekcjach, ponieważ czeka nas powtórka z Lidką Kopanią, która odpadła w półfinale z równie bezbarwnym kawałkiem.

  3. Zagłosujmy na tę piosenkę, bo naprawdę warto: świetna kompozycja, wokal, i do tego utwór ma power. Może zdobyć punkty także u jury. Nie dajmy się zwieść lansowaniu Margaret na pewną już reprezentantkę, bo w tym roku jest z czego wybierać. Ja mam swoje zasady i nie zagłosuję wbrew własnemu gustowi na coś, co rzekomo może (choć wcale nie musi) okazać się sukcesem, ale na piosenkę, która naprawdę podoba mi się i chciałbym ją usłyszeć. „Universal” właśnie jest takim utworem, którego wsparcia nie będę żałować bez względu na końcowy wynik.

  4. W tym przypadku nic nie pomogą uznani i/lub zagraniczni autorzy (chyba mieli zresztą słaby dzień, tworząc to coś 🙂 ). Melodia melodią, ale strasznie irytuje mnie to, że ta piosenka jest po prostu mega przekrzyczana – zbyt dużo w niej jest tego dramatyzmu oraz udawania diwy… Poza tym, na Eurowizji to jest już ogromny standard (aż do znudzenia!!!), i nie chcę tego więcej tam na ESC, ani nigdzie indziej – sorry, Dorota.

  5. Dość krzycząca ta piosenka. Najlepsza jest Margaret, a jak nie ona to Kasia Moś. Szpak jakoś chyba już nie na te czasy. Górniak średnio, wiec trzymam kciuki za Margaret to jedyna która ma szanse na sukces od tylu lat wyczekiwany.