Na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano utwór I didn’t know, z którym Serhat wystartuje w barwach Republiki San Marino! 

Konferencja prasowa, podczas której odbyła się oficjalna prezentacja utworu Serhata miała miejsce dzisiejszego popołudnia w Paryżu. Jak podkreślono, tegoroczna propozycja San Marino to prawdopodobnie najbardziej międzynarodowa piosenka ze wszystkich w stawce. Autorami utworu są bowiem Grek oraz Turek, za aranżację odpowiada Francuz, a sam studio nagraniowe mieściło się w Belgii. Co ciekawe, twórcy piosenki nigdy nie spotkali się na żywo wszyscy razem!

Utwór ma również wersję włoską zatytułowaną Non ero io oraz francuską Comment Savoir. Teledysk został nagrany w Paryżu.

Serhat Hacıpaşalıoğlu to 51 letni turecki wokalista o niemałym doświadczeniu scenicznym. Karierę w show biznesie rozpoczął w 1994 roku od prowadzenia jednego z popularniejszych ówcześnie tureckich teleturniejów. Pierwszy singiel muzyczny wydał natomiast w 1997 roku. Na swoim koncie ma wiele udanych kolaboracji z artystami zagranicznymi, a jego największym wydanym do tej pory hitem jest Je M’Adore, któremu udało się dostać do top 10 list przebojów we Francji, Szwajcarii, a nawet w Niemczech.

Czy San Marino ma szansę na awans z tak oryginalnym utworem? Serhat wystąpi na sztokholmskiej scenie eurowizyjnej już podczas pierwszego półfinału, 10 maja.

https://www.youtube.com/watch?v=waIJ1VuzjyA

źródło: eurovision.tv (fot. eurovision.tv)

7 KOMENTARZE

  1. Facet probuje stworzyc klimat z Leonarda Cohena, z tureckim zacięciem. Z tym wideo i monoklem troche przesadził, dla mnie nie wygląda ani sexy ani inteligentnie, ale widac inspiracje z LadyGaga i Alejandro. Ciekawe co pokaże na scenie.

  2. Ciekawe, co z tego wyniknie. Gdyby Serhatowi udało się wejść do finału, Turcja mogłaby sobie pluć w brodę, że nie zgłosiła się do konkursu i nie wystawiła go. Trudno przewidzieć, jaki będzie rezultat – dużo zależy od tego, jak występ wypadnie na żywo i czy małe San Marino zdoła zdobyć rzesze fanów (niewielkiej Malcie nieraz się udaje, zatem nie jest to niewykonalne). Sama piosenka jest ciekawa, do tego ładny głos wokalisty. Spokojne utwory już nieraz były nawet w czołówce.

  3. Całkiem ciekawy i oryginalny utwór. Bardzo romantyczny i nastrojowy. Tylko zapalić świece i napić się jakiejś whiskey w świetle śródziemnomorskiego księżyca w pełni 🙂 . Publiczność Eurowizji jest o wiele większa, niż społeczność fanów Eurowizji, więc trudno powiedzieć tak naprawdę, jaki będzie wynik – może wcale nie taki najgorszy. Chociaż i ja po pierwszym przesłuchaniu nie wiedziałem, co o tym myśleć. No ale spodobała mi się ta romantyczna atmosfera z teledysku, no i jeśli Serhatowi i ekipie uda się zrobić występ w podobnym klimacie (wystarczą chyba wizualizacje w klimacie teledysku), no to może będzie w porządku.