Muzyczna potęga tej części Europy wybiera dziś swojego reprezentanta na Eurowizję. Czy Rumunia postawi na sprawdzony eurowizyjny duet, a może wybierze kogoś nowego? Przekonamy się wieczorem!

Siedmiogród, a dokładnie miasto Braszów, będzie gospodarzem wieczornych preselekcji Selecția Națională 2014, podczas których Rumunia wybierze reprezentanta na Eurowizję 2014. Spośród 150 kompozycji specjalna komisja wyłoniła finałową dwunastkę, która dziś powalczy o względy widzów i jurorów. Zwycięzca wybrany zostanie w systemie głosowania 50/50. Show poprowadzi  Nicolle Stănese.

Oto dzisiejsi kandydaci (aby odsłuchać piosenek, należy kliknąć na dany tytuł):

  1. 1. Paula Seling & OviMiracle” 
  2. 2. Bere GratisDespre mine și ea
  3. 3. The dAdAUnpredictable
  4. 4. The Zuralia OrchestraYou know
  5. 5. Vízi Imre „Kind of Girl
  6. 6. Anca FlorescuHearts Collide
  7. 7. Silvia Dumitrescu „Fiorul iubirii
  8. 8. Renée Santana & Mike DiamondzLetting Go
  9. 9. Ștefan Stan feat. Teddy KBreathe
  10. 10. NaomyDacă tu iubești
  11. 11. Mirela Vaida Boureanu „One more time
  12. 12. Marcel CrăciunescuHardjock

Wśród faworytów wymienia się duet, który był już na Eurowizji w 2010 – Paulę i Ovi’ego. Ich „Playing with fire” wywalczyło wtedy 3. miejsce. Sporą popularnością cieszy się też Stefan Stan, zwycięzca „The Voice”. Z kolei Anca Florescu może liczyć na poparcie wytwórni Cat Music, której podopieczni wygrali na preselekcjach w ostatnich dwóch latach (Mandinga i Cezar). Jako ciekawostkę należy dodać, żę krewnym Renée Santany (na zdj.) jest legendarny gitarysta Carlos Santana, a sama wokalistka brała już udział w preselekcjach 2013.

Finał rozpocznie się o 19:30 (czasu polskiego) i transmitowany będzie na TVR1, TVR HD oraz w internecie TUTAJ i na Eurovision.tv. Ze względów komercyjnych show podzielone będzie na dwie części. Pierwsza rozpocznie się o 19:30, druga o 21:10. W przerwie nadawca będzie mógł puścić blok reklamowy.

Źródło: TVR.ro, fot. Larevista.ro

1 KOMENTARZ