„BH Eurosong Show” to nie tylko prezentacja piosenki Deena i Dalal, ale także występy gości specjalnych. Kogo chce zaprosić nadawca bośniacki?

Deen, Dalal Midhat-Talakić i Ana Rucner pracują nad piosenką, którą wykonają podczas Eurowizji 2016 reprezentując powracającą do konkursu Bośnię i Hercegowinę. Utwór zostanie oficjalnie zaprezentowany w drugiej połowie lutego podczas specjalnego programu o nazwie „BH Eurosong Show”. Szefowa delegacji bośniackiej – Lejla A. Babović – poinformowała, że aktualnie trwają prace nad scenariuszem widowiska, którego atrakcją nie będzie tylko premiera utworu na Eurowizję, ale także występy gości specjalnych. Pewny jest udział Mayi Sar, reprezentantki BiH z 2012 roku. Nadawca BHRT chce zaprosić także mega-gwiazdę Zdravka Čolicia (ESC 1973) i Gorana Bregovicia, kompozytora piosenki „Ovo je Balkan” z Eurowizji 2010. Ich udział zależeć będzie jednak od ostatecznego terminu „BH Eurosong Show”.

Wiadomo, że utwór Deena i Dalal nie zostanie zaśpiewany po angielsku, jak to wcześniej podawano. Językiem piosenki będzie ten stosowany na co dzień przez mieszkańców Bośni i Hercegowiny, gdyż w tej wersji brzmi znacznie lepiej – tłumaczy Babović. Podała, że taką decyzję wspólnie podjęli reprezentanci, stacja BHRT oraz producenci z firmy „Tempom”, którzy współpracują z telewizją przy eurowizyjnym projekcie. Aktualnie kompozycja ma dwa robocze tytuły – nadal nie podjęto ostatecznej decyzji w tej sprawie. Przypomnijmy, że kompozytorem jest Almir Ajanović, który stworzył utwór razem z raperem Jasminem Fazliciem Jalą oraz wokalistką Zuzi Zu. Co ciekawe, Ajanović od lat mieszka w Szwecji, gdzie zajmuje się m.in. promowaniem utworów muzycznych, więc pewne jest, że piosenka Deena i Dalal będzie miała bardzo dobrą reklamę w krajach skandynawskich, zwłaszcza wśród osób pochodzenia bośniackiego zrzeszonych w organizacji APU. Na razie nie wiadomo czy do utworu powstanie teledysk. Wszystko zależy od funduszy, a opcje są dwie: klip stworzony na podstawie występu podczas „BH Eurosong Show” albo profesjonalny teledysk prezentujący piękno Bośni i Hercegowiny.

Źródło: Faktor.ba, fot.: estrada.ba

1 KOMENTARZ