Coraz mniej tajemnic ma przed nami zbliżająca sie Eurowizja dla Dzieci 2014. Znamy już wszystkich reprezentantów i większość piosenek! Jak oceniacie dotychczasowy poziom?

Wszystkie 16 państwa ustaliły już swoich reprezentantów. Okazało się, że jedynie Włochy zdecydowały się wystawić chłopca, pozostali nadawcy postawili na głosy dziewcząt. Czy dzięki temu Vincenzo Cantiello zyska dodatkowe punkty? Przekonamy się już w listopadzie. Dziś oficjalnie zaprezentowano piosenkę debiutujących Włoch. Jest to utwór pt. „Ti primo grande amore”, który Vincenzo zaprezentuje po włosku i angielsku. Teledysk obejrzycie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=Uy5XanmSNXc

Sporo kontrowersji wywołał utwór gruziński pt. „Happy Day” w wykonaniu Lizi Pop, wokalistki wybranej przez telewizję GBP wewnętrznie. Wielu fanów uważa, że utwór jest bardzo podobny do hitu Miley Cyrus „Wrecking Ball”. Ile w tym prawdy? Oceńcie sami!

Poznaliśmy już reprezentantki Chorwacji i Serbii. Telewizja HRT zdecydowała, że wracającą po 7 latach przerwy Chorwację reprezentować będzie Josephine Ida Zec (pseudonim Josie), dziewczynka urodzona w Ameryce, a w kraju znana głównie z talentu do…pisania bajek. Jej utwór to „Game Over”, który wykonany będzie po chorwacku i angielsku. Premiera odbędzie się w przeciągu 9 dni. Sąsiednia Serbia postanowiła zaś na Eurowizję wysłać gwiazdę lokalnej wersji „Mam Talent” – Emiliję Djonin. Wokalistka wykona „Svet u mojim ocima”, a jej występ ma być bardzo spokojny. Jak Wam się podoba serbska kompozycja?

Podczas konferencji prasowej w Podgoricy, zarząd telewizji RTCG poinformował, że za udział w Eurowizji dla Dzieci nie zapłacił…nic. Koszt transportu i zakwaterowania delegacji na Malcie pokryć ma strona maltańska, która ponoć wystosowała do Czarnogórców specjalne zaproszenie do udziału w konkursie. Pozostałymi kosztami zajęły się władze trzech miast Czarnogóry, które stały się tłem do teledysku „Budi dijete na 1 dan” reprezentantek – Masy i Lejli. Wątpliwej jakości klip do dość chwytliwej piosenki został już opublikowany. Czy Czarnogóra ma szansę na sukces?

5 października odbędzie się premiera utworu Słowenii. Czekamy też na piosenki z Malty („Diamonds”), Bułgarii („Planetata na detsata”) i Chorwacji („Game Over”). Niebawem na Eurowizja.org ruszy specjalny cykl w którym przybliżymy Wam sylwetki uczestników Eurowijzi dla Dzieci 2014! Zapraszamy!

Źródło: JuniorEurovision.tv, fot. Lizi Pop (YouTube.com)