Dziś w Pałacu Olimpijskim w Tbilisi rozpoczęły się próby techniczne uczestników Eurowizji Junior 2017. Dziennikarze mieli możliwość oglądania występów z Centrum Prasowego.

Pierwsze cztery kraje zakończyły już zaplanowane na dziś próby techniczne na scenie w Pałacu Olimpijskim. Każda delegacja miała 40 minut ćwiczeń na scenie, a także próby odsłuchów, możliwość obejrzenia nagranej próby w tzw. viewing room-ie i konsultacje dotyczące make up-u. Reprezentanci udzielali też wywiadu dla telewizji gruzińskiej GPB, portalu JuniorEurovision.tv oraz na media społecznościowe. Wzięli też udział w nagrywaniu fragmentu pocztówki.

Jako pierwsza ze sceną zaznajomiła się Albanka Ana Kodra z piosenką Don’t touch my tree (Mos Ma Prekni Pemen) skomponowaną przez Kristi’ego Popę do słów Jorgo Papingji. 10-letnia wokalistka wystąpi na tle wizualizacji przedstawiającej drzewo. Ma na sobie śliczną, błękitną suknię. Wokalistka odwiedziła po próbie Centrum Prasowe, by przywitać się z dziennikarzami i obdarzyć ich pięknym uśmiechem.

Ormianin Misha wykonuje swój utwór Boomerang (kompozytor Vahram Petrosyan, słowa Avet Bargseghyan, David Tserunyan, Artur Aghekyan) samotnie na scenie, ale w jego występie sporo się dzieje. 9-letni wokalista jeździ na hoverboardzie w kształcie bumerangu, pod koniec występu z niego schodzi i ekspresyjnie wykonuje ostatni refren piosenki. Pod koniec na ekranie pojawia się bumerang, który (dzięki sprawnym ujęciom kamery) nagle pojawia się w dłoni reprezentanta Armenii.

Isabella Clarke z Australii będzie pierwszą reprezentantką swojego kraju na Eurowizji Junior, która nie wystąpi na scenie sama. Towarzyszą jej trzy tancerki – ekipa wspólnie wykonuje choreografię znaną z wcześniejszych występów na żywo. W tle kolorowe i dynamiczne grafiki, na scenie wiatr i Isabella w srebrnym kostiumie. Pojawiają się też tabliczki z fragmentem tekstu utworu (tak jak w teledysku), a pod koniec występu dziewczęta trafiają na catwalk. Utwór Speak Up przygotowali Toby Chew Lee, Cameron Hollywood Nacson, Chloe Papandrea i Jess Porfiri.

Reprezentantka Białorusi, Helena Meraai, przygotowała niezwykle profesjonalny i dopracowany występ – skromnie i efektownie zarazem. 14-letnia wokalistka wystąpi na niskiej, okrągłej platformie, a na sobie będzie mieć m.in. różową płachtę, którą zobaczymy też na wizualizacjach za Heleną, co da bardzo ciekawy efekt. Wszystko w rękach kamerzystów, którzy muszą to dobrze pokazać, by zamysł Białorusinów się udał. Helena świetnie radzi sobie na scenie, chociaż na początku miała sporo problemów z odsłuchem. To jedna z faworytek tegorocznego konkursu. Piosenka I am the one, którą wokalistka stworzyła razem z Ritą Dakotą, jest wykonana w całości po rosyjsku.

Dziś swoje próby będą mieć też Cypr, Macedonia, Gruzja i Irlandia. Relacje z tych prób znajdziecie w kolejnym artykule!

Relacja Macieja Błażewicza z Pałacu Olimpijskiego w Tbilisi

1 KOMENTARZ

  1. […] Zakończył się pierwszy dzień prób technicznych na scenie w Pałacu Olimpijskim. Każda delegacja miała 40 minut ćwiczeń na scenie, a także próby odsłuchów, możliwość obejrzenia nagranej próby w tzw. viewing room-ie i konsultacje dotyczące make up-u. Reprezentanci udzielali też wywiadu dla telewizji gruzińskiej GPB, portalu JuniorEurovision.tv oraz na media społecznościowe. Wzięli też udział w nagrywaniu fragmentu pocztówki. Relację z prób pierwszych czterech krajów znaleźć można TUTAJ. […]