Dziś drugi dzień prób technicznych w Pałacu Olimpijskim. Na początek scenę wypróbowali reprezentanci Włoch, Malty, Polski i Portugalii! Jak im poszło?

Podczas drugiego dnia prób technicznych (I tura) wystąpią przedstawiciele Włoch, Malty, Holandii, Portugalii, Rosji, Serbii, Ukrainy oraz nasza reprezentantka – Alicja Rega. Pozostałe delegacje spędzą wspólnie czas w restauracji Wendy’s oraz na kręglach w centrum handlowym East Point. Podobnie jak wczoraj, każda próba trwa 40 minut, a poza tym reprezentanci mieli też próby odsłuchów, wywiady dla telewizji gruzińskiej i JuniorEurovision.tv oraz uczestniczyli w nagrywaniu pocztówki.

Pierwsza na scenę wyszła dziś Włoszka Maria Iside Fiore, która w niedzielnym finale zaśpiewa utwór Scelgo (My Choice) jako ostatnia w kolejności. Piosenkę skomponowali Stefano Rigamonti i Marco Lardella, a tekst napisali Maria Isida Fiore, Fabrizio Palaferri i Stefano Rigamonti. Ponieważ jest to spokojny utwór, wokalista przez cały występ stoi na scenie w jednym miejscu. W tle widać kolorowe wizualizacje, scena jest bardzo ładnie oświetlona. Włoszka ubrana jest w młodzieżowym stylu – ma czarną kurtkę i czerwone spodnie.

Gianluca Cilia z Malty opanował scenę razem z pięcioma tancerkami ubranymi tak samo, jak w teledysku. Ich Dawra Tond (muzyka: Dominic Cini, słowa: Emil Calleja Bayliss) to energiczna i żywiołowa piosenka, tak jest też pokazana na scenie – zobaczymy wesołą choreografię, mnóstwo podskoków i dynamicznych ujęć kamery. Będą też kolorowe wizualizacje z ekranami telewizorów, czarno-biały wstęp i megafon. Tegoroczna Malta na pewno zostanie zauważona.

Polska reprezentantka – Alicja Rega – wystąpi w pięknej, długiej sukni w kolorze pudrowego różu ze złotymi nićmi. Przez cały występ stać będzie na środku sceny, a za nią prezentowane będą wizualizacje przedstawiające najpierw las i drzewa, a później kwiaty układające się w formy jak w kalejdoskopie. Wokalnie jest bardzo pewna siebie i widać, że śpiewanie na tej scenie sprawia jej sporo radości. Jej utwór Mój Dom przygotował Marek Kościkiewicz. Zdjęcia z próby Alicji znaleźć można na oficjalnej stronie JuniorEurovision.tv – TUTAJ.

Mariana Venancio to pierwsza uczestniczka Eurowizji, która w wizualizacjach wykorzysta popularny ostatnio język emoji. W tle za wokalistką wyskakiwać będą różne ikonki, buźki, małpki, a nawet kupa. Cały występ jest wesoły, kolorowy i wywołuje uśmiech na twarzy. Dodatkowo Mariana bardzo pewnie wykonuje piosenkę Youtuber i chociaż sama na scenie niewiele się rusza, to jednak występ łatwo będzie zapamiętać. Utwór przygotowała reprezentantka Portugalii razem z Joao Cabrita.

Dziś próby będą mieć też Holandia, Rosja, Serbia i Ukraina. Relacje z występów znajdziecie w następnym artykule!

Relacja Macieja Błażewicza z Pałacu Olimpijskiego w Tbilisi

1 KOMENTARZ